Hlavní navigace

NIX.CZ umožňuje peering členů na bázi IPv6

[Tisková zpráva]

Sdílet

NIX.CZ umožňuje peering členů na bázi IPv6

NIX.CZ, z.s.p.o. zprovoznil pro své členy platformu pro nativní propojení na bázi protokolu IPv6. Tato platforma je rovnocenná běžnému propojení na bázi stávajícího protokolu IP, označovaného jako IPv4. Tímto krokem se peeringový uzel NIX zařadil mezi významné evropské peerigové uzly, které nabízejí peering na úrovni protokolu IPv6. Členové NIX.CZ tak dostali do rukou prostředek, jímž mohou dále rozvíjet své sítě v duchu budoucího vývoje Internetu.

IPverze 6 (IPv6) je nástupnickým protokolem stávajícího IP (které bývá označováno jako IPv4). Snaží se vypořádat s některými problémy, které přinesl rozvoj Internetu a stávající protokol IPv4 je nedokáže s uspokojením řešit. Postupné vyčerpávání IPv4 adres je také závažným argumentem pro implementaci protokolu IPv6, neboť tento protokol nabízí nesrovnatelně větší adresní prostor.

NIX.CZ, z.s.p.o. (zájmové sdružení právnických osob) sdružuje významné české poskytovatele internetu (ISP). Cílem sdružení je zajišťovat provoz neutrálního výměnného (peeringového) uzlu (Neutral Internet Exchange), který umožňuje vzájemné propojení internetových sítí jednotlivých členů (peering). Dalším předmětem činnosti sdružení je ochrana společných zájmů provozovatelů sítí typu Internet v České republice.

kontakt: Ing.Tomáš Maršálek, ředitel, tm@nix.cz
informace: http://www.nix.cz, NIX.CZ, z.s.p.o., Lužná 591, Praha 6

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).