Hlavní navigace

NMRA využívá pro audit exklusivně technologie EMPYREUM(TM)

[Tisková zpráva]

Sdílet

NMRA využívá pro audit exklusivně technologie EMPYREUM™

Praha, 2. října 2001 (PROTEXT) – Exklusivní technologický partner sdružení NMRA, společnost EMPYREUM k. s., se ohrazuje proti tvrzení představitelů společnosti Mytrix o spolupráci v projektu NET PROJEKT v oblasti analýzy návštěvnosti internetových médií. Veřejná prohlášení (pan Petrášek z Mytrix: komentáře k článku na serveru Lupa) o tom, že bude buď upravena metodika SPIR nebo naopak software Mytrixu za účelem spolupráce na NET PROJEKT jsou konkrétním vymezením plánovaných kroků, jako taková (zejména po uveřejnění) jsou zcela zavádějící a neodpovídají obsahu uskutečněného jednání mezi Mytrix a STEM/MARK.

Podle slov managera projektu Zbyňka Laiska „je spolupráce se společností EMPYREUM naprosto vyhovující a je na vysoké profesionální úrovni. S touto společností spolupracuje člen NMRA, společnost STEM/MARK, rovněž na dalších významných projektech i klientských výzkumech. Se společností Mytrix jsme navíc žádnou podobu jakékoliv spolupráce nemohli dohodnout, jelikož jsme od nich nedostali žádné konkrétní podklady popisující funkčnost, bezpečnost a metodickou správnost jejich služby. Právě takovéto podklady jsou naprostým základem k provozování služby takového významu jakou by měl být audit návštěvnosti médií. Jakékoliv informace o spolupráci sdružení NMRA s Mytrixem se proto nezakládají na pravdě.“

Sdružení NET-MARKET RESEARCH ALLIANCE – NMRA (STEM/MARK, Millward Brown, SC&C) využívá v auditové části výzkumu NET PROJEKT (analýza návštěvnosti internetových médií na základě jejich log souborů) výhradně technologie EMPYREUM™ OpenAudit™ vyvinuté v EMPYREUM k. s. Prostřednictvím EMPYREUM™ OpenAudit™ jsou kromě jiných po mnoho měsíců pravidelně auditovány také všechny služby společnosti Seznam.cz a. s.

Spolupráce EMPYREUM k. s. a NMRA je ve skutečnosti mnohem širší. Úspěšně presentované řešení „NET PROJEKT“ v tendru SPIR je výsledkem intenzivní spolupráce obou uvedených organizací.

EMPYREUM k. s. (http://empyre­um.cz/) je soukromá organizace založená v roce 2001. Mezi nejdůležitější oblasti její působnosti patří vývoj a provoz špičkových vyhledávacích technologií, realizace internetových rešerší, ale i provoz bezplatných, veřejně přístupných služeb.

Kontakt:

Karel Pánek
strategie rozvoje společnosti
EMPYREUM k. s. – administrativní budova Benátská 5 / 1713 120 00 Praha 2
gsm: 0723/531888, e-mail: karel.panek@em­pyreum.cz

NMRA (http://www.net-marketresearch­.com/) je realizátorem projektu NET PROJEKT. Členy NMRA jsou tři prestižní společnosti zabývající se v České republice výzkumem trhu a veřejného mínění. Garant technologie všech částí projektu, společnost STEM/MARK, provádí od roku 2000 výzkumy pomocí internetu a mezi jeho klienty patří přední české i mezinárodní organizace.

Kontakt:

Zbyněk Laisek
manažer projektu
STEM/MARK a. s. Na Žertvách 24 180 00 Praha 8 gsm: 0603/936704, e-mail: laisek@stemmar­k.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).