Hlavní navigace

Noc filmových nadějí II startuje již tento pátek

[Tisková zpráva] Po velkém úspěchu prvního ročníku přehlídky studentských filmů Noc filmových nadějí proběhne na obrazovkách TV Nova počátkem nadcházejícího víkendu její druhé pokračování, tentokrát s mezinárodní účastí. Do projektu Noc filmových nadějí II se totiž zapojila i slovenská televize Markíza.

Sdílet

Praha 14. srpna 2007 – Mohou chameleóni žárlit? Co všechno může překazit rande? Pro koho vysílá Rádio Kebrle? Jak se vypořádat s nevěrou? Čím se zabývá šílený doktor Psycho? Co skrývá byt číslo 51? Odpovědi přinese noc, kdy se nevyplatí jít spát, Noc filmových nadějí II.

Od 23.55 hodin 17. srpna do páté hodiny ranní 18. srpna poskytnou nejsledovanější komerční televize Česka a Slovenska TV Nova a Markíza své obrazovky dílům studentů deseti filmových škol obou států. Pěti, které se již zúčastnily první Noci filmových nadějí: FAMU, SPŠST Panská Praha, UTB Zlín, Akademii FAMO Písek a SVOŠF Písek, a pěti novým, což jsou VŠUP Praha, Filmová škola Zlín, VŠ múzických umění Bratislava, Akademie umení Banská Bystrica a VŠ Cyrila a Metoděje Trnava. V celonočním maratónu se představí 37 snímků nejrůznějších žánrů, od grotesek a animovaných filmů přes komedie, pohádky, dramata, dokumenty, horory a videoklipy. Vysílání bude propojeno několika živými vstupy moderátorů Alice Veldenové, Tomáše Hauptvogela a Romana Juraška z pražského Rock Café. Tam ve stejném čase budou zástupci všech filmových škol, novináři, představitelé TV Nova, TV Markíza a další hosté sledovat promítání filmů na velkém plátně. Přítomni budou i patroni tohoto unikátního projektu, jenž dává šanci mladým a dosud neznámým filmovým tvůrcům zviditelnit svá díla veřejnosti: za českou stranu režisér Jan Svěrák a za slovenskou režisér Martin Šulík. O hudební program se postará slovenská kapela Ska2tonics.

Sponzorem pořadu je RWE.

Noc filmových nadějí bude pokračovat i po odvysílání přímého přenosu. Celá kolekce snímků bude po dva týdny k vidění na internetových stránkách Novy a Markízy (www.nova.cz, www.markíza.sk). Po celou tuto dobu, konkrétně do 1. 9. do 12.00 hodin, mohou diváci hlasovat o nejlepší snímek. Jeho vítěz získá finanční podporu na rozvoj své další tvorby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).