Hlavní navigace

Noc filmových nadějí II

[Tisková zpráva] Po obrovském úspěchu přehlídky studentských filmů Noc filmových nadějí, které TV Nova poskytla v noci z 2. na 3. března svůj vysílací čas, se nejsledovanější komerční stanice v Česku rozhodla realizovat v srpnu její pokračování, tentokrát s mezinárodní účastí. Do projektu Noc filmových nadějí II se zapojila i slovenská televize Markíza.

Sdílet

Praha 18. července 2007– Poprvé v historii svého vysílání poskytla TV Nova svůj vysílací prostor nejmladší filmové generaci od půlnoci 2. března do šesté hodiny ráno následujícího dne. V této době mohli diváci shlédnout třicet snímků studentů pražské FAMU, Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku, Soukromé vyšší odborné školy filmové v Písku, Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a pražské Střední průmyslové školy sdělovací techniky v Panské ulici. Následující tři týdny pak TV Nova poskytla těmto dílům i své internetové stránky, na nichž zároveň probíhalo divácké hlasování o nejlepší odvysílaný film. Zvítězil hraný sci-fi thriller Toxymoron posluchače druhého ročníku písecké Filmové akademie Jakuba Hussara. O obrovském zájmu o tuto akci svědčí hlasování na internetu, kterého se zúčastnilo celkem 23 441 lidí.

Pokračování tohoto ojedinělého projektu, Noc filmových nadějí II, se uskuteční 17. a 18. srpna. Od půlnoci 17. 8. do páté hodiny ranní následujícího dne poskytnou TV Nova a TV Markíza své obrazovky dílům studentů deseti filmových škol. Pěti, které se již zúčastnily první Noci filmových nadějí: FAMU, SPŠST Panská Praha, UTB Zlín, Akademii MO Písek a VOŠ Písek, a pěti novým, což jsou VŠUP Praha, Filmová škola Zlín, VŠ múzických umění Bratislava, Akademie umení Banská Bystrica a VŠ Cyrila a Metoděje Trnava. V celonočním maratónu se představí 36 snímků nejrůznějších žánrů, od grotesek a animovaných filmů přes komedie, pohádky, dramata, dokumenty, sci-fi a videoklipy. Ve stejném čase budou moci zástupci všech filmových škol, novináři, představitelé TV Nova, TV Markíza a další hosté sledovat vysílání filmů na velkém plátně v pražském Rock Café. Akci budou moderovat Alice Veldenová a Tomáš Haupvogel (jméno slovenského moderátora ještě není známo), kteří také přivítají hlavní hosty tohoto unikátního projektu, jenž dává šanci mladým a dosud neznámým filmovým tvůrcům zviditelnit svá díla veřejnosti, režiséry Jana Svěráka a Martina Šulíka. O hudební program se postará výběr studentských kapel.

Stejně jako po první akci, i po Noci filmových nadějí II budou odvysílaná díla k vidění po tři týdny na internetových stránkách Novy a Markízy (www.nova.cz, www.markíza.sk). Po celou tuto dobu mohou diváci hlasovat o nejlepší snímek. Jeho vítěz získá finanční podporu na svou další konkrétní tvorbu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).