Hlavní navigace

Noc filmových nadějí již zítra na TV Nova

[Tisková zpráva] 19. března 2009 - Ojedinělý projekt TV Nova a filmových škol Noc filmových nadějí, který podporuje mladé filmové tvůrce, pokračuje již pátým ročníkem i v tomto roce. Studentské filmy uvidí diváci na televizních obrazovkách v noci z 20. na 21. března 2009 od 24 hodin, ve stejném čase budou filmy promítány na večírku v Klubu Lávka. Během jedné filmové noci se tak uskuteční přehlídka 34 snímků různých žánrů z 10 škol.

Sdílet

Letos poprvé ocení filmy i odborná porota, ve které zasednou režisérka Irena Pavlásková, filmový kritik Jan Gregor, režisér Juraj Herz, producent Čestmír Kopecký a scenárista Tomáš Baldýnský. Porotci vyberou tři nejlepší snímky, kterým budou uděleny ceny v pořadu Snídaně s Novou. Hlavní cenou je částka 100 000 Kč na další filmovou tvorbu.

Záštitu nad letošní Nocí filmových nadějí převzal režisér Karel Janák, který bude hostem filmové noci v Klubu Lávka 20. března 2009. Večerem provedou reportéři Televizních novin Veronika Forejtová a Tomáš Hauptvogel a moderátor Hvězdný reportér Tomáš Kraus. Večírek, který je určen studentům, pedagogům, děkanům a rektorům, novinářům a přátelům filmové tvorby, zpestří koncert kapely 100 °C. Až do sobotních ranních hodin budou moci všichni sledovat projekci studentských filmů na velkém plátně.

Noc filmových nadějí, 20. března 2009 od 24:00 na TV Nova

Více informací naleznete na www.nova.cz/noc.