Hlavní navigace

Noc s Andělem mohou diváci České televize strávit v airbusu

[Tisková zpráva] Na historicky první přímý přenos z Airbusu A320 se diváci České televize mohou těšit v sobotu 24. listopadu na ČT2 od 23.10 hodin, a to díky pořadu Noc s Andělem.

Sdílet

Živá noční show se tentokrát z Kavčích hor přenese na ruzyňské letiště, a jak už samo místo napovídá, vysílání se bude věnovat létání a jeho nejrůznějším podobám. Mluvit se bude o lásce až posedlosti z létání, o pasažérech a jejich obavách, o výcviku. Řeč bude také o tom jak se stát pilotem, o těžkém ale krásném životě letušek i o moderních leteckých trenažérech.

Hosty moderátora Pavla Anděla budou mezi jinými pilot kategorie „Unlimited“ Martin Šonka, nejlepší tuzemský letecký akrobat; pilot a ředitel výcviku posádek ČSA Miloš Kvapil či viceprezident pro letový provoz a 2. pilot boeingu Ing. Jan Janík.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/nocsan­delem

Tematicky k letectví Česká televize v současné době vysílá každé úterý na ČT1 od 20.00 hodin kanadskou dokumentární sérii Letecké katastrofy, která rekonstruují největší neštěstí civilní letecké dopravy v její historii. Vedle průběhu nehody samotné se tvůrci seriálu zaměřují na výsledky vyšetřování a opatření, která byla po každé nehodě v letectví přijata.

Česká televize spustila k pořadu i internetový speciál, který vedle podrobného popisu epizod, přináší i stručné informace o typech letounů, leteckých společnostech a další zajímavosti z letectví: http://www.ces­katelevize.cz/le­teckekatastro­fy