Hlavní navigace

NOC S ANDĚLEM v novém

[Tisková zpráva] Sobotní večerní pořad Noc s Andělem se počínaje červnem představí v novém.

Sdílet

Sobotní večerní pořad Noc s Andělem se počínaje červnem představí v novém. 7. června proběhne první vysílání v inovované verzi, která je realizovanou nabídkou a představou dalšího směřování projektu. Noc s Andělem patří k nejdéle vysílaným pořadům a právě poslední předprázdninové vydání (28. 6.) je 450 vydáním pořadu. Není zde sice místo na samohodnocení leč jako spolutvůrce a dramaturg projektu musím konstatovat, že přes řadu zjevných i skrytých vad na kráse se pořad stal pojmem a že poselství, dojmy a zprávy o zajímavých, zejména mladých lidech naší vlasti se stal předmětem zájmu skoro všech generací. A pro diváky, žijící mimo hlavní kulturní centra, se stal jedním z hlavních zdrojů informaci a poznatků o nových či zajímavých trendech současné hudební, dramatické a výtvarné kultury. Hlavním charakteristickým rysem inovace je posílení živé části, tedy přímého přenosu.

Hlavní vysílací čas přímého přenosu je prodloužen na 120 minut v čase od 23:00 do 01:00 a je rozdělen na dva samostatné pořady.

Ten první – 50ti minutový -pokračuje v dosavadní tradici rozhovoru či koncertu nebo kombinaci se zajímavými lidmi nebo soubory a bude dynamičtější přítomnosti druhého moderátora/mo­derátorky, který do přenosu vstoupí v jeho druhé polovině. Je ponechán název Noc s Andělem. Oproti nynější praxi je ve studiu k dispozici kontaktní telefonické spojení.

Prvními hosty inovovaného pořadu budou Markéta Irglová a Glen Hansard.

Od 00:10 do 01:00 začíná pořad Po půlNoci, který je věnován mladým tvůrcům a souborům, kteří mají po krátkém předtočeném úvodu možnost představit divákům ukázku své tvorby v přímém přenosu, tak jak si ji pro tento účel připravili. V tuto chvíli mají přeneseně řečeno „klíče od televize“ a je zcela na nich, jak s tímto časem naloží. Přítomné televizní profese – obraz, střih, světlo, scénika – je plně k dispozici umělcům. Po skončení produkce budou mít diváci opět v kontaktní formě /chat, sms, telefon/ možnost vystoupení hodnotit, komentovat, ptát se – ad lib.

Od 01:00 do 02:00 následuje pořad Televizina ve kterém bude kritik a moderátor Petr Vizina mluvit s hosty na téma výjimečné hudební klipy a okolnosti kolem jejich natáčení.

Do zdi 00:20 – 03:00 je zcela nový či lépe inovovaný princip hlubokonočního setkání televizního moderátora-osobnosti s diváky doslova tváří v tvář. Střídající se nové televizní tváře Iva Pazderková a Daniel Čech, slyšitelně telefonicky spojeni s „bdící“ diváckou skupinou, budou odpovídat a rozvíjet témata, stojící na rozhraní praxe a filozofie života. Hlavním obsahem bude dialog, do něhož budou z větší míry přispívat telefonující. Jejich názory a postřehy budou „hostitelé“ komentovat velmi smírně a pokud možno zábavně – bude-li to samozřejmě možné.

Od 03:00 – 04:00 následuje závěrečný blok Noc za nocí. Jedná se o hodinovou reprízu některé ze 440 a 1 Nocí, které tomuto vysílání předcházely. Autoři a realizátoři věří, že dojde k oživení diváckého i odborného zájmu o projekt Noc s Andělem a dávají tímto veřejně najevo, že dramaturgie pořadu je otevřena všem iniciativám, které by obsahově i formálně mohly s pořadem Noc s Andělem nějak souviset v oboustranně výhodném smyslu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).