Hlavní navigace

Noční filmové děsy

[Tisková zpráva] SOBOTA - Legendární dobrodružný snímek z roku 1965 Let Phoenixe zavítá na televizní obrazovky Primy COOL v sobotu 3. července od 20.15 hod. V písečné bouři nad Saharou se zřítí letadlo a pilot s navigátorem se musí snažit ze všech sil udržet mezi cestujícími pořádek a zároveň vymyslet, jak všechny zachránit. Zásoby jídla a pití však rychle docházejí a ve vypjaté situaci se projevují skutečné charaktery lidí. Pokud si trosečníci nepomohou sami, zemřou. Nezbývá tak než zkusit šílený plán sestrojit z trosek nové letadlo. Dramatický snímek si vysloužil dvě nominace na Oskara (Herec ve vedlejší roli – Ian Bannen, Střih) a Zlatý Glóbus. Později se příběh dočkal nového zpracování, a to v roce 1996 i 2004.

Sdílet

Sci-fi horor Noční děsy v sobotu od 22.45 hod tvoří čtyři povídky, založené na amerických legendách. První příběh je o kuřačce, která chodí pravidelně pro cigarety, i když v sousedství řádí sériový vrah. Druhý příběh pojednává o mladíkovi, jehož životem se doslova staly jen a pouze videohry. Další povídka představí kněze, který je po odchodu z kláštera pronásledován náklaďákem z pekla. A jako poslední bude na řadě příběh rodiny bojující proti obrovské kryse v domě. Čtyři výborné Halloweenské příběhy tak nedovolí vydechnout napětím ani minutu.

NEDĚLE – Romantická komedie Starosti pana starosty v neděli od 20.15 s Geenem Hackmanem v hlavní roli pobaví celou rodinu. Bývalý prezident USA se rozhodne strávit zbytek života v klidu v malém městečku Mooseport. Jeho obyvatelé mu hned po příjezdu nabídnou, aby se stal jejich starostou. Politik však nemůže uvěřit, že protikandidátem je instalatér, který mu právě opravuje toaletu. Navíc se mezi dvěma muži rozpoutá kromě boje o post starosty také zápas o srdce stejné ženy. Městečko se rozdělí napůl – jedni fandí bývalému prezidentovi, druzí instalatérovi. Perličkou filmu je, že původně měl být do role prezidenta obsazen Dustin Hoffman, ale několik měsíců před natáčením si to rozmyslel a místo něj roli dostal Gene Hackman.

Nedělní noc bude na Primě COOL od 22.15 hod patřit Šílené pečovatelce. V thrilleru, v němž si rodina úspěšného spisovatele najme psychicky narušenou chůvu pro svou pětiletou dcerku, se během pár hodin přítomnosti „starostlivé“ pečovatelky stanou neskutečné věci. Pečovatelka trpící zmatenými představami a deziluzemi, začne být totiž přesvědčená, že holčička, o kterou se stará, je její dcera. Konečně se jí tak splní její fantazie a sny, konečně je „matkou“ a nikdo jí její „dceru“ nevezme. Je odhodlána bránit se proti všem, kdo by jí chtěli dítě vzít a nezastaví se před ničím, ani před vraždou.