Hlavní navigace

Noční závod FIA GT s českou účastí v přímém přenosu SPORT 5

[Tisková zpráva] Víkend od 20. do 22. června 2008 bude ve vysílání SPORT 5, prvního českého satelitního a kabelového televizního programu zaměřeného výhradně na motoristický sport a motorismus, ve znamení atraktivních přímých přenosů ze závodů FIA GT Championship a americké série NASCAR.

Sdílet

Měsíc po druhém podniku sezony, který se jel v Monze, se účastníci šampionátu FIA GT vracejí do Itálie znovu. V sobotu 21. června budou potřetí bojovat o body do hodnocení seriálu, tentokrát v nočním závodě na okruhu International Raceway Adria. Monza a Adrie jsou téměř úplnými protiklady. Prvně jmenovaná dráha patří k nejstarším závodním tratím světa, může se pyšnit bohatou historií a patří k nejrychlejším okruhům v Evropě. Naopak trať v Adrii byla vybudována teprve roku 2002, je krátká, technická a velmi náročná na brzdy a pneumatiky. Stejně jako loni se bude v Adrii i letos závodit v noci, proto se závod pojede už v sobotu. Startuje se ještě před západem slunce, končí se za tmy. Jezdci se proto budou muset vyrovnat se záludnými světelnými podmínkami postupného stmívání. Diváci na autodromu i u televizních obrazovek si ovšem jistě vychutnají jedinečnou atmosféru závodu. Bude zajímavé sledovat, jak se týmům podaří nastavit jejich vozy po závodění na dlouhých rovinkách Monzy a přizpůsobit je zatáčkovité Adrii.

Dosavadní průběh šampionátu je velice vyrovnaný. Prvních osm jezdců průběžného pořadí dělí po dvou závodech pouhé tři body. Po vítězství v Monze vévodí klasifikaci seriálu Bouchut s Maassenem s Corvette C6R týmu SRT. Do skupiny dělící se o druhou příčku průběžné klasifikace patří vítězové úvodního závodu sezony v Silverstone Wendlinger s Ryanem, kteří s vozem Aston Martin DBR9 stáje Jetalliance dokázali v Adrii zvítězit před rokem. Že úzká trať sedí také vozům Maserati, dokázal tým Vitaphone svým zdejším vítězstvím v roce 2006, zatímco vůz Saleen S7R dosáhl nejrychlejšího kvalifikačního času… Jak je vidět, v Adrii se může o víkendu stát cokoliv. Své favority budou mít v Adrii také čeští fanoušci. Se dvěma americkými vozy Mosler MT 900 týmu Go To One Charouz Racing System se ve třídě G2 představí Adam Lacko, Aleš Jirásek a Štěpán Vojtěch, které v sestavě stáje doplní ještě německý pilot Kenneth Heyer.

Diváci SPORT 5 si budou moci vychutnat v přímém přenosu od 17:10 hod už páteční kvalifikaci, v sobotu od 19:45 hod pak samozřejmě i samotný závod.

V neděli 22. června od 23:00 hodin nabídne SPORT 5 motoristickým fanouškům přímý přenos šestnáctého závodu americké série NASCAR. Tentokrát se bude závodit na dráze Infineon v Sonomě v Kalifornii, kde se před rokem z vítězství radovala bývalá hvězda formule 1 Juan-Pablo Montoya. Pozornost fanoušků však budou poutat především Dale Earnhardt Jr., jenž po předchozím závodě poskočil ze čtvrté příčky do čela průběžného pořadí, Jeff Burton, který v tabulce putoval přesně opačným směrem, Carl Edwards, Kyle Busch a další piloti bojující o nejpřednější pozice šampionátu.

Ve víkendovém programu SPORT 5 se objeví také sestřihy dalších etap Rally Transorientale 2008 a mnoho dalšího. Kompletní program vysílání SPORT 5 naleznete na oficiální internetové stránce www.SPORT5.cz.

Kódovaný program SPORT 5 je distribuován na novém transponderu satelitu ASTRA 1E, na orbitální pozici 23,5 st. vých., frq. 11,876 H, SR 27500, FEC 3/4. SPORT 5 je dále přístupný abonentům UPC, předplatitelům balíčku „Multi“ společnosti Trade and Technology v České republice a Sky Link na Slovensku, dále v sítích operátorů MATTES AD ve Frýdku-Místku, HDD Praha, Kabel servis Praha, J.Ouda v Klášterci nad Ohří a PODA Ostrava. Od 1. 7. 2008 bude SPORT 5 také součástí nabídky v sítích Moravianet operátora SELF servis Brno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).