Hlavní navigace

Nokia a Seznam.cz přinášejí vlastní mobilní email

[Tisková zpráva] Majitelé telefonních přístrojů Nokia automaticky získávají emailového klienta na Seznamu.

Sdílet

Od 1. dubna se na český trh poprvé dostávají mobilní telefony značky Nokia, v nichž je přednastaven přístup k emailu Seznamu. Majitelé kteréhokoliv typu telefonu Nokia s emailovým klientem tak mají možnost přístupu ke svému emailovému účtu na nejnavštěvovanějším českém internetovém portálu Seznam. Společně s tím je přednastavena i záložka pro snadné vytvoření nové schránky – emailu – na Seznamu.

Jako přímou podporu si mohou ostatní uživatelé (majitelé dříve zakoupených typů mobilních telefonů Nokia) objednat na www.nokia.cz/mo­bilniemail zaslání konfigurační zprávy (zdarma) pro automatické nastavení přístupu k emailu. Po zadání svého přihlašovacího jména a hesla může uživatel bez dalších technických složitostí napsat a poslat svůj první mobilní email.

Portál Seznam.cz provozuje v současné době zhruba 5,5 milionu emailových schránek. Spojením s nejoblíbenější značkou mobilních telefonů, kterou je právě Nokia, se rozšiřuje dostupnost této služby pro ještě širší okruh klientů – pro majitele mobilních telefonů.

„Nespojujeme pouze dva silné brandy – Seznam a Nokia – ale především dva nejoblíbenější prostředky komunikace našich uživatelů – internet a mobilní telefon. Tímto směrem chceme pokračovat nejen u stávajících, ale i u většiny nových služeb Seznamu“, říká produktový manažer Seznam.cz Ivan Mikula.

To potvrzuje i Šárka Baronová, manažerka marketingu a PR společnosti Nokia ČR. „Emaily jsou jen první krok, v blízké budoucnosti chceme našim zákazníkům společně se Seznamem nabídnout přístup k dalším službám portálu,“ dodává.

Přístup k mobilnímu emailu je přitom jedna z klíčových služeb budoucnosti. Společnost Nokia předpokládá, že do roku 2009 bude mít mobilní email zprovozněno až 100 milionů uživatelů na celém světě. Mobilní email je přitom častěji využíván ve firmách. Podle údajů společnosti Telia Sonera jej například ve Švédsku využívá 14% zaměstnanců, kteří mají k dispozici služební telefon.

Společnost Nokia se snaží vyjít vstříc svým zákazníkům a nabídnout jim možnost být neustále ve spojení nejen pomocí hlasu a SMS, ale také emailu. Poprvé však svým zákazníkům nabízí jednoduché a přímé nastavení Emailu prostřednictvím Seznamu jako ideální řešením pro rychlou komunikaci. Přenáší text, data i fotografie a to za velmi příznivé ceny. Mobilní zařízení Nokia s operačním systémem Symbian S60 navíc umožňují snadno pracovat také s přílohami například ve formátech Microsoft Office či Adobe Acrobat.