Hlavní navigace

Nokia booklet 3G v prodeji v USA

[Tisková zpráva] V obchodech Best Buy bude elegantní mini-laptop k dostání v čase svátků za cenu 299,99 USD

Sdílet

New York, NY, USA / Praha, 15. října 2009 – S odkazem na historické úspěchy v mobilním odvětví otevírá Nokia novou kapitolu mobility v podobě Nokia Booklet 3G. Mini-laptop uvádí Nokia na americký trh ve spolupráci s operátorem AT&T, obchodním řetězcem Best buy a společností Microsoft. Vytvořen pro připojení bez omezení, kdykoliv a kdekoliv, je Nokia Booklet 3G příkladem ideálního spojení mobility a osobního počítače. Přesně tak, jak to mohou zákazníci očekávat.

„Nokia rozumí mobilitě jako žádná jiná společnost. Nokia také chápe, že „nejvýkonnější“ zařízení neznamená neustálé hledání elektrické zástrčky nebo přípojného bodu,“ říká Olli-Pekka Kallasvuo, prezident a CEO Nokia. „S kombinací elegantního designu, bohaté výbavy a konkurenceschopné ceny – společně s novým operačním systémem Windows 7 od společnosti Microsoft, celonárodním pokrytím 3G operátora AT&T a celostátní sítí prodejen Best Buy – věříme, že máme výherní kombinaci pro americké zákazníky.“

„Naše spolupráce se společností Nokia postupuje na více frontách a Nokia Booklet 3G je jeden z důležitých kroků,“ říká CEO společnosti Microsoft Steve Ballmer. „Jsme poctěni, že Nokia uvedla svůj první osobní počítač s operačním systémem Windows 7. Kombinací hodnoty a jednoduchosti operačního systému s mobilitou Nokia Booklet 3G přinášíme novou a hodnotnou zkušenost spotřebitelům i obchodní klientele.“

Nokia Booklet 3G bude v prodeji v síti obchodů Best Buy po celých Spojených státech a také v padesáti mobilních prodejnách Best Buy. Nokia Booklet 3G bude nabízen za zaváděcí cenu 299,99 USD zároveň s datovým tarifním plánem operátora AT&T s dvouletým úvazkem. Do obchodů sítě Best Buy dorazí Nokia Booklet 3G v polovině listopadu. Best Buy předpokládá, že on-line objednávky na nový mini-laptop začne přijímat od 22. října. To je příležitost pro všechny zájemce, kteří chtějí být prvními majiteli Nokia Booklet 3G na světě.

„Nokia Booklet 3G je opravdu atraktivní a vzrušující zařízení a jsme potěšeni, že bude využívat nejrychlejší národní 3G síť,“ říká Ralph de la Vega, prezident a CEO, AT&T Mobility a Consumer Markets. „Soukromí uživatelé a zájemci z řad malých a středních firem prahnou po co nejlepší konektivitě. Nokia jako lídr mobilního trhu, AT&T jako přední poskytovatel mobilního připojení, obchodní řetězec Best Buy a operační systém Windows 7 jsou velmi silným spojenectvím na tomto rychle se rozvíjejícím trhu.“

“Naši zákazníci hledají možnosti jak zůstat on-line bez ohledu na to, kde jsou. My zjišťujeme, že netbooky a laptopy jsou v tomto směru stejně důležitá zařízení jako chytré telefony. Přidáním mini-laptopu Nokia Booklet 3G do naší nabídky pouze vyhovujeme rozšiřujícímu se zájmu zákazníků v tomto rozvíjejícím se segmentu mobilních technologií“, říká Brian J. Dunn, CEO společnosti Best Buy. „Jako exkluzivní prodejce v průběhu svátků, Best Buy má výbornou pozici nabídnout skvělý produkt zákazníkům a zajistit jim podporu produktu a servis okamžitě po opuštění obchodu.“

Best buy nabídne službu Walk Out Working na přístroji Nokia Booklet 3G, stejně, jako ji nabízí pro všechny prodávané chytré telefony. Bezplatná služba pomůže zákazníkům aktivovat přístroj, prohlédnout si operační systém Windows 7 a pochopit přínos všech přidaných služeb včetně Ovi Store a Ovi Maps a funkcí jako je připojení přes Bluetooth.

Prémiový design a operační systém Windows 7, spolu s procesorem Intel Atom, zajišťují bookletu Nokia extrémní výdrž baterií po dobu dvanácti hodin. Díky tomu mohou majitelé nechat nabíječku doma a přesto být neustále připojeni a produktivní. Nový Booklet 3G přináší bohatou výbavu srovnatelnou s plnohodnotným osobním počítačem uvnitř snadno přenosného hliníkového těla, které váží méně než 1,25 kilogramu a je tenké pouze něco málo přes dva centimetry. Vestavěná podpora 3G/HSPA, stejně jako wi-fi, zaručují vysokorychlostní připojení na internet. Služby Ovi pomohou zákazníkům využít na maximum každý moment a každou příležitost.

Mini-laptop také přichází s HDMI portem pro HD video, kamerou umožňující videohovory, integrovaným Bluetooth a snadno přístupnou čtečkou SD karet. Další prémiová výbava zahrnuje skleněný HD displej s úhlopříčkou 10,1 palce, integrovanou A-GPS navigaci s Ovi mapami a poslední verzi Ovi Suite pro snadnou synchronizaci s mobilními zařízeními Nokia.

O společnosti Nokia
Nokia je průkopníkem v mobilní telekomunikaci a světovým leaderem ve výrobě mobilních zařízení. Dnes spojuje lidi novými a různorodými způsoby – kombinací vyspělé mobilní technologie s přizpůsobenými službami. To uživatelům umožňuje být nablízku věcem, na kterých jim záleží. Nabízí také komplexní mapové podklady pomocí map NAVTEQ a dále technologie, řešení a služby mobilních sítí prostřednictvím Nokia Siemens Networks.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).