Hlavní navigace

Nokia N8. Připojte se! Tvořte! Bavte se!

[Tisková zpráva] Espoo, Finsko / Praha, 27. dubna 2010 – Nokia N8, nejnovější smartphone z portfolia společnosti Nokia, se intuitivně připojí k lidem, místům a službám, na kterých záleží nejvíce. S novinkou Nokia N8 si lidé mohou vytvořit zajímavý obsah, připojit se ke svým oblíbeným sociálním sítím a užívat si internetové TV programy na vyžádání nebo aplikace z Ovi Obchodu. Nokia N8 bude dostupná na vybraných trzích ve třetím čtvrtletí letošního roku za odhadovanou maloobchodní cenu 370 euro bez daní a dotací.

Sdílet

Nokia N8 na trh přichází s dvanáctimega­pixelovým fotoaparátem s optikou od společnosti Carl Zeiss, xenonovým bleskem a velkým snímačem, který se vyrovná kompaktním digitálním fotoaparátům. Nokia N8 dále přináší možnost nahrávat videa v HD kvalitě a následně je upravovat v intuitivním vestavěném editoru. Nokia N8 je i kapesním zábavním centrem. Stačí ji připojit do systému domácího kina a můžete si užívat video v HD kvalitě s prostorovým zvukem Dolby Digital Plus. Nokia N8 umožňuje přístup ke službám internetové televize s pořady na přání. K dispozici jsou zábavné i zpravodajské kanály, jako CNN, E! Entertainment, Paramount a National Geografic. Další lokální televizní obsah je dostupný přes obchod Ovi Obchod.

Sociální sítě jsou druhou přirozeností novinky Nokia N8. Uživatelé mohou aktualizovat svůj status, sdílet svou geografickou polohu, či fotografie, a díky aplikaci nacházející se přímo na domácí obrazovce sledovat v reálném čase zprávy z Facebooku nebo Twitteru. Také kalendář akcí ze sociálních sítí může být převeden do kalendáře v Nokia N8.

Nokia N8 samozřejmě přichází také s bezplatnou globální pěší a automobilovou navigací Ovi Mapy. Navigace nasměruje majitele správným směrem na místa zájmu ve více než 70 zemích světa.

Symbian3 v akci
Nová Nokia N8 je poháněna Symbian3, poslední verzí světově nejčastěji použitého operačního systému pro smartphony, který přináší několik zásadních vylepšení, včetně podpory ovládání gesty, a to pro multi touch, posun po obrazovce tažením prstu a přibližování roztažením prstů na displeji. Nokia N8 rovněž nabízí několik uživatelsky nastavitelných domácích obrazovek, na které lze ukládat aplikace a widgety. Nová 2D a 3D grafická architektura plně využívá hardwarovou akceleraci, takže Nokia N8 disponuje rychlejším a vstřícnějším uživatelským prostředím. Symbian3 má také větší operační paměť a vizuálního správce úloh, kteří zvedají laťku výkonu při běhu více aplikací najednou.

Qt pro vývojáře
Nokia N8 je první přístroj společnosti Nokia, který je spojen s Qt – softwarovým vývojářským prostředím, které zjednodušuje vývoj a umožňuje vytvářet aplikace jen jednou a následně je distribuovat pro celou paletu operačních systémů Symbian i na další softwarová prostředí. Nokia nabízí výkonný a jednoduchý SDK pro platformu Qt. Beta verze SDK Qt umožní vývojářům začít využívat potenciál nového prostředí.

O společnosti Nokia
Společnost Nokia podporuje vzájemnou komunikaci a spojování lidí. Kombinuje pokročilé technologie s personalizovanými službami, které umožňují lidem zůstat blízko tomu, na čem jim záleží. Každý den se více než 1,2 miliardy lidí navzájem spojuje prostřednictvím zařízení od společnosti Nokia – od mobilních telefonů, přes pokročilé chytré telefony až po vysoce výkonné mobilní počítače. V současné době společnost Nokia prostřednictvím portálu Ovi (www.ovi.com) integruje své přístroje s inovativními službami, jako jsou hudba, mapy, aplikace, e-mail a mnohé další. Dceřiná společnost NAVTEQ je celosvětovým lídrem v oblasti digitálních map a navigačních služeb a společnost Nokia Siemens Networks je globálním poskytovatelem vybavení, služeb a řešení pro komunikační sítě.