Hlavní navigace

Nokia N97 je díky novému softwaru ještě lepší

[Tisková zpráva] Espoo, Finsko / Praha, 30. října 2009 – Společnost Nokia vydala pro přístroj Nokia N97 aktualizaci softwaru 2.0, která přináší nové funkce a možnosti. Aktualizace je k dispozici na webových stránkách společnosti Nokia (http://www.nokia.com/softwareupdate). U operátorů, stejně jako pro stažení přímo do telefonu „over-the-air“ bude připravena v nejbližších týdnech.

Sdílet

Mezi nové prvky aktualizace 2.0 mimo jiné patří:

  • – scrolování metodou ”flip” umožňující hladký posun ve všech menu
  • osobní zkratky pro personalizovanou domovskou obrazovku
  • Ovi Maps 3.1 s funkcí 3D maps
  • Nokia Messaging
  • Ovi Contacts
  • Ovi Store

Tento týden se na prvních trzích také začne prodávat Nokia N97 mini. Stylový přístroj z nerezavějící oceli je určen především těm, kdo využívají sociální sítě. Nabízí vyklápěcí 3,2" dotykový displej, QWERTY klávesnici a plně uživatelsky nastavitelnou domovskou obrazovku. Nokia N97 mini disponuje stejně vylepšeným softwarem jako N97. V ČR přijde telefon na trh v následujících týdnech za cenu 14 690,– Kč.

V září 2009 jsme již celosvětově prodali více než dva miliony kusů Nokia N97. Nyní představujeme přístroj Nokia N97 mini, založený na stejném úspěšném konceptu. Dosavadními ohlasy, které jsme obdrželi na jeho adresu, jsme nadšeni. Při menších rozměrech nabídne velmi podobné funkce jako Nokia N97. Skvěle se vejde do kapsy těm, kdo jsou neustále v pohybu.," řekl Jose-Luis Martinez, viceprezident společnosti Nokia pro řadu Nseries a dodal: „Při vývoji další verze softwaru jsme pak brali v potaz zpětnou vazbu uživatelů. Aktualizace 2.0 optimalizuje zařízení a přidává nové funkce a vlastnosti.”

Společnost Nokia se neustále snaží aktualizovat a vylepšovat svá zařízení dalšími funkcemi. Majitelé přístrojů Nokia tak mohou získávat nové možnosti i několik let poté, co si telefon zakoupí. Aktualizace přitom lze kontrolovat automaticky. Stačí si navolit Menu – Aplikace – Aktualizace softwaru a zapnout automatickou kontrolu. Další možností je navštívit oficiální stránky http://www.no­kia.com/softwa­reupdate a zde si stáhnout příslušnou verzi softwaru. Kromě toho členové skupiny MyNokia dostávají SMS zprávu vždy, když je jejich aktualizace softwaru k dispozici. Do této skupiny se může každý jednoduše zaregistrovat na adrese www.nokia.com/my­nokia.

O společnosti Nokia
Nokia je průkopníkem v mobilní telekomunikaci a světovým leaderem ve výrobě mobilních zařízení. Dnes spojuje lidi novými a různorodými způsoby – kombinací vyspělé mobilní technologie s přizpůsobenými službami. To uživatelům umožňuje být nablízku věcem, na kterých jim záleží. Nabízí také komplexní mapové podklady pomocí map NAVTEQ a dále technologie, řešení a služby mobilních sítí prostřednictvím Nokia Siemens Networks.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).