Hlavní navigace

Nokia ohlásila rozšíření globálního Centra tvorby produktů ve Velké Británii?

[Tisková zpráva]

Sdílet

Nokia ohlásila rozšíření globálního Centra tvorby produktů ve Velké Británii?

Nokia dnes oficiálně otevřela druhou a třetí budovu svého globálního Centra tvorby produktů ve Farnborough ve Velké Británii. V nových prostorách sídlí nejen špičkové oddělení pro výzkum a vývoj v oblasti mobilních telefonů, ale také oblastní středisko pro produkty týkající se bezpečnosti sítí založených na protokolu IP, pro virtuální privátní sítě (VPN – Virtual Private Network), pro softwarová řešení pro bezdrátové komunikace a pro podporu zákazníků z řad provozovatelů telekomunikačních sítí. Odráží to společnou snahu obchodních jednotek firmy Nokia o sloučení mobility a Internetu, které by směřovalo ke společnosti, v níž se lidé mohou mezi sebou volně spojovat a přistupovat k rozmanitým zdrojům informací a služeb.

Nokia zahájila první fázi svého globálního centra pro výzkum a vývoj v oblasti mobilních telefonů ve městě Southwood, poblíž Farnborough v kraji Hampshire v září 1998. Na počátku se výzkum a vývoj soustředily na produkty určené převážně pro americký a japonský trh. Nyní se jejich práce zaměřuje více na vývoj technologií a budoucích produktů pro telefony příští generace. To zahrnuje nejenom bezdrátovou technologii, ale rovněž širokou škálu aplikací a služeb, které se vztahují k produktům příští generace jako např. prohlížení, zpracování zpráv, služby související s polohou a zábavní služby. Centrum tvorby produktů v Southwoodu spolupracuje s výzkumnými a vývojovými středisky a partnery v oblasti výzkumu a vývoje po celém světě.

K dalším aktivitám komplexu v Southwoodu patří špičkové zařízení pro testování mobilních telefonů, globální Centrum designu produktů, spolupráce s univerzitami, globální projekty v oblasti ekologie a oblastní bezpečnostní provoz. Celková užitná plocha budov činí 32 500 m2 (350 000 čtverečních stop). Slavnostního otevření se zúčastnil poslanec za Aldershot pan Gerald Howarth. Přítomen byl rovněž i pan Matti Alahuhta, prezident společnosti Nokia Mobile Phones, který událost okomentoval následujícími slovy: „Profesionální pracovníci a skvělé prostory v Southwoodu představují technicky vyspělé a na budoucnost zaměřené dílo společnosti Nokia. Jsou nejen významným přínosem pro firmu, ale zároveň důležitým prvkem pro rozvoj místní komunity a jejich prostřednictvím budou nadále lidé na celém světě těžit z výhod, které nabízejí nové technologie.“

O společnosti Nokia v Velké Británii

Ve Velké Británii zaměstnává společnost Nokia téměř 3 000 lidí na více než 20 pracovištích. Ve čtyřech místech vlastní střediska výzkumu a vývoje a závod na výrobu základnových stanic. Na trhu je k dispozici celá škála výrobků společnosti Nokia, od mobilních telefonů a multimediálních terminálů až po řešení mobilních a pevných sítí a sítí založených na protokolu IP. Akcie společnosti Nokia jsou kótovány na londýnské burze od roku 1987. Společnost Nokia podporuje charitativní organizace jako je např. Mencap a v současné době zakládá program Make a Connection (Spojte se), což je projekt Children and Youth Partnership Foundation (Nadace partnerství dětí a mládeže), jehož cílem je pomáhat při rozvoji emocionálních a společenských dovedností mladých lidí.

O společnosti Nokia

Nokia je vedoucí společností v oblasti mobilních komunikací. Díky zkušenostem, inovacím a snadno ovladatelným a bezpečným rešením se stala předním světovým výrobcem mobilních telefonů a předním světovým dodavatelem mobilních a pevných telekomunikačních sítí a sítí založených na protokolu IP. Spojením mobility a internetu vytváří společnost Nokia nové možnosti pro podniky a koncové uživatele. Akcie společnosti Nokia jsou kótovány na šesti největších světových burzách.

Další informace:
Communications Department
Nokia Networks
Tel. + 358 9 5113 8195
Email: nokia.networks@no­kia.com

www.nokia.com

Mmd
Barbora Veselá
Tel: 02 24 25 15 55
Fax:02 24 25 43 64
Email: vesela@mmd.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).