Hlavní navigace

Nokia rozšiřuje svoji řadu telefonů TETRA

[Tisková zpráva]

Sdílet

Nokia rozšiřuje svoji řadu telefonů TETRA

Použitelnost a design určují trendy pro nový telefon TETRA společnosti Nokia

Společnost Nokia dnes představila svůj nový telefon TETRA – Nokia THR850. Dokonale odráží nejnovější trendy v obasti návrhu a využití mobilních telefonů a přitom umožňuje rychlou a dynamickou skupinovou komunikaci a zpracování zpráv, čímž předčí veškeré dostupné telefony na trhu.

TETRA (Terrestrial Trunked Radio) je jediným otevřeným standardem Evropského institutu pro standardizaci v telekomunikacích (ETSI) pro digitální skupinovací rádiový přenos, jenž vyhovuje potřebám těch nejnáročnějších profesionálních uživatelů mobilních radiových stanic a má vlastnosti vhodné pro vládní a státní využití: efektivní skupinová volání, schopnost udělovat prioritu voláním a tísňová volání.

Přístroj Nokia THR850 má klasický tvar telefonů Nokia a zároveň maximálně odpovídá komunikačním potřebám. Umožňuje tzv. „push-to-talk“ komunikaci, tj. jediným zmáčknutím tlačítka lze uskutečnit skupinové volání, volání jednotlivců i plně duplexní hovory. Navíc podporuje stavové i krátké textové zprávy. Přístroj je ideální pro mobilní terénní skupiny, jež vyžadují rychlou, dynamickou a snadnou komunikaci, přičemž velký důraz je kladen na okamžité sestavení spojení a širokou škálu skupinových funkcí.

„Pracovníci společnosti Nokia chápou, že pro uživatele mobilních telefonů nejsou nejpodstatnější technologie. Pro uživatele je důležité, aby mohli snadno přistupovat k službám nezbytným pro jejich každodenní práci. V našich telefonech se to odráží v intuitivních a logických strukturách nabídek a v designu, díky kterému telefon padne do ruky. Uznáváme hodnotu snadného používání v kombinaci s vynikajícími síťovými službami a věříme, že s telefonem Nokia THR850 vstoupí trh s mobilními přístroji pro profesionální uživatele do nové éry,“ řekl Hannu Huttunen, viceprezident pro speciální produkty společnosti Nokia Mobile Phones.

Moderní funkce pro skupinovou komunikaci telefonu Nokia THR850 umožňují efektivní řízení společné práce několika skupin a patří mezi ně např. 50 skupinových čísel, skenování skupin pro dohled a přístup k různým skupinám, dynamické přidělování skupinových čísel a udělování priorit skupinám. To vše přispívá k rychlé a pružné týmové práci.

Soubor funkcí přístroje Nokia THR850 je optimalizován s ohledem na profesionální použití a na moderní řízení práce a využití času. Telefon obsahuje hodiny, kalendář, kalkulačku a rovněž i agendu pracovních výkazů a seznamu pracovních úkolů. Pracovní výkazy lze např. využít ke sledování pracovní doby a nákladů. Seznam úkolů umožňuje uživateli vytvořit seznam činností, které je potřeba vykonat, a přiřadit jim priority podle jejich důležitosti. Seznam lze pak uložit jako poznámku v kalendáři. Navíc je telefon vybaven predikcí textového vstupu, možností nastavit až šest uživatelských profilů a třemi hrami.

Přístroj Nokia THR850 pracuje na kmitočtových pásmech nejčastěji využívaných v systému TETRA, tj. v pásmech 380 MHz, 410 MHz a 800 MHz. Soubor doplňků pro telefon Nokia THR850 zahrnuje moderní instalační soupravu pro vozidla se sadou hands free, nabíječku, sluchátka s mikrofonem a pouzdro. Telefon bude dodáván ve třech různých barvách. Veřejnosti bude představen v březnu na veletrhu CeBIT.

O společnosti Nokia

Nokia je přední společností v oblasti mobilních komunikací. Díky zkušenostem, inovacím a snadno ovladatelným a bezpečným řešením se tato společnost stala předním výrobcem mobilních telefonů a předním dodavatelem pevných telekomunikačních sítí a sítí založených na protokolu IP. Spojením mobility a internetu vytváří Nokia nové možnosti pro společnosti a uživatele. Akcie společnosti Nokia jsou kótovány na šesti největších světových burzách.

Další informace:

Communications Department
Nokia Networks
Tel. + 358 9 5113 8195
Email: nokia.networks@no­kia.com

www.nokia.com

Mmd
Barbora Veselá
Tel: 02 24 25 15 55 Fax:02 24 25 43 64 Email: vesela@mmd.cz