Hlavní navigace

Nokia Siemens Networks: připravena propojit svět

[Tisková zpráva] S vizí 5 miliard lidí, kteří budou do roku 2015 připojeni a neustále online, je plánovaná společnost Nokia Siemens Networks připravena propojit svět

Sdílet

Na Světovém kongresu 3GSM 2007 v Barceloně společnosti Nokia a Siemens společně představily budoucí Nokia Siemens Networks, jež bude světovým vedoucím hráčem v oblasti telekomunikací se silnými pozicemi v nejrychleji rostoucích tržních segmentech a regionech. Nová společnost bude mít jedinečnou schopnost nabídnout komplexní konvergentní řešení, založená na širokém portfoliu produktů, služeb a zařízení pro pevnou a mobilní infrastrukturu. Plánovaná fúze, kterou Nokia Siemens Networks vznikne, by měla být uzavřena v prvním čtvrtletí roku 2007.

„Společnost Nokia Siemens Networks bude mít ideální pozici pro poskytnutí pomoci našim zákazníkům zachytit příležitosti, které se objeví až v roce 2015, kdy komunita lidí online připojených dosáhne počtu kolem pěti miliard. V roce 2015 budeme žít v širokopásmovém IP světě, ve kterém bude pět miliard lidí v praxi stále online, připojeno na internet, k jeho bohatému obsahu, službám a samozřejmě bude online propojeno jeden s druhým,“ řekl Simon Beresford-Wylie, jmenovaný Chief Executive Officer (CEO) budoucí společnosti Nokia Siemens Networks. „Ač má Nokia Siemens Networks konkurenceschopnou velikost, víme, že toto je pouhý začátek. Jak se svět telekomunikací mění, budeme vytvářet také zákaznické hodnoty prostřednictvím inovací, rychlosti a hlubokého porozumění koncovému uživateli.“

Společnost Nokia Siemens Networks se zaměří zejména na následující oblasti:

  • Přeměnu obchodních aktivit a pomoc zákazníkům nalézt a zachytit příležitosti rychle se měnícího trhu.
  • Podporu zákazníků při vývoji nových možností příjmu díky pochopení tržních trendů a nasazením nových inovativních služeb.
  • Nabídku produktů, služeb a řešení, které pomáhají snižovat provozní výdaje, a partnerství se zákazníky ke zlepšení provozní výkonnosti.
  • Plnění jedinečných potřeb nových rostoucích trhů spoluprací se zákazníky a nabídkou hlasových a datových řešení dostupných pro koncové uživatele.
  • Využití hlubokého porozumění, které bude společnost mít, ve všech oblastech IP konvergence k identifikaci a podpoře nových obchodních příležitostí pro poskytovatele komunikačních služeb.
  • Úzkou spolupráci se zákazníky v otázkách zodpovědnosti za životní prostředí, včetně snížení energetické spotřeby a snížení váhy a velikosti produktů.
  • Poskytnutí komplexních znalostí a pomoc zákazníkům maximalizovat investice a nabídnout bezproblémové zážitky koncovým uživatelům.

„Vytvořením společnosti Nokia Siemens Networks budeme mít příležitost vybudovat tu pravou firmu pro plnění potřeb našich zákazníků v současnosti i do budoucna,“ řekl Christoph Caselitz, jmenovaný Chief Market Operations Officer (CMOO) budoucí společnosti Nokia Siemens Networks. „Začneme ze silné pozice, s většinou operátorů v první stovce jako našimi zákazníky, a s vášní pomoci jim zodpovědět na výzvy rychle se měnícího odvětví. Značka Nokia Siemens Networks, kterou dnes představujeme, tuto vášeň odráží.“

Nová značka Nokia Siemens Networks, představená na kongresu 3GSM, je založena na přesvědčení, že budoucnost komunikačního průmyslu leží v porozumění a sjednocení komunit. Odráží dynamickou vlastnost odvětví a inovativní postoj nové společnosti. Značka je symbolem pohybu a obnovy a touhy budoucí společnosti mít průkopnického, vášnivého a pragmatického ducha.

„Vzhledem k tomu, že směřujeme do světa, ve kterém bude pět miliard lidí neustále připojeno, potřebujeme ve společnosti Nokia Siemens Networks pevně zakořeněnou inovativní kulturu – a budeme ji mít,“ řekl Mika Vehviläinen, jmenovaný Chief Operating Officer (COO) budoucí společnosti Nokia Siemens Networks. „Napříč všemi našemi obchodními jednotkami se zaměříme jak na současné potřeby, tak na vznik budoucnosti sítí.“ Nokia Siemens Networks bude mít šest obchodních jednotek: Radio Access, Service Core and Applications, Operations Support Systems, Broadband Access, IP Networking and Transport, a Services.

Nokia a Siemens představují svá klíčová řešení a aplikace na Světovém kongresu 3GSM 2007 v Barceloně v hale 8 a ve výstavním kamionu před halou 8.

Plánovaná fúze, jež vytvoří Nokia Siemens Networks, by měla být dokončena v prvním čtvrtletí roku 2007, s výhradou dohody mezi společnostmi Nokia a Siemens o výsledcích a důsledcích procesu ověřování shody s interními a platnými právními předpisy, a standardních závěrečných podmínek.