Hlavní navigace

Nominační večer Českého lva na obrazovce České televize – 30. ledna

[Tisková zpráva] V pátek 30. ledna na ČT2 od 20.00 odvysílá Česká televize přímý přenos letošního slavnostního vyhlašování nominací na výroční filmové ceny Český lev, udělované Českou filmovou a televizní akademií.

Sdílet

Diváci v sále pražského kina Lucerna i u televizních obrazovek se mají opravdu na co těšit. Ester Kočičková oživí večer mj. písněmi skupiny ABBA, a to nikoli pouze v popovém a nikoli pouze ve svém podání. Připomeneme si také jeden z největších hitů roku – muzikál Mamma Mia! Pohodová, veselá a uvolněná atmosféra se bude prolínat celým slavnostním večerem.

Moderátorky večera Ester Kočičková a Iva Pazderková. Režie Petr Vachler. Více informací: www.ceskylev.cz

Česká televize jako koproducent filmové tvorby uvedla v průběhu roku 2008 do kin snímky Venkovský učitel (režie Bohdan Sláma), Karamazovi (režie Petr Zelenka), Bathory (režie Juraj Jakubisko), Máj (režie F. A. Brabec), Tobruk (režie Václav Marhoul), Kozí příběh – Pověsti staré Prahy (režie Jan Tománek), Děti noci (režie Michaela Pavlátová), Malé oslavy (režie Zdeněk Tyc), Anglické jahody (režie Vladimír Drha), Kdopak by se vlka bál (režie Maria Procházková), Sestra (režie Vít Pancíř), a dokument René (režie Helena Třeštíková). Česká televize se opět se stala také producentem filmové tvorby, a to uvedením snímku Hlídač č. 47 (režie Filip Renč).

Na webovém speciálu ČT www.ceskatele­vize.cz/filmy se dozvíte podrobnosti o titulech, které měly premiéru v kinech. Seznámíte se i s filmy, jež ČT připravuje v nejbližší době do kin, nebo jsou teprve ve fázi výroby. Připomenout si můžete koprodukční snímky ČT, které jste již měli možnost vidět i v televizi. Přečtete si informace o významných událostech ve světě filmu, prolistujete seznam úspěchů a ocenění koprodukčních filmů ČT a zapojit se můžete do pravidelné soutěže o DVD.

Přímý přenos předávání výročních filmových cen Český lev 2008 z pražského Paláce Lucerna uvede Česká televize v sobotu 7. března 2009 na ČT1 od 20.00 hod. Slavnostní večer moderují Anna Polívková a Boleslav Polívka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).