Hlavní navigace

Norton AntiVirus 2007 a Norton Internet Security 2007 certifikovány pro Windows Vista

[Tisková zpráva] Praha – 10. července 2007 – Označení „Certified for Windows VistaTM získaly produkty společnosti Symantec od nezávislé organizace VeriTest, které se službami v oblasti testování a certifikace softwaru zabývá od roku 1995. Produkty Symantec Norton Antivirus 2007 a Symantec Norton Internet Security 2007 jsou kompatibilní se systémem Windows Vista od jeho uvedení na trh, označení „Certified for Windows VistaTM“ však přináší zákazníkům naprostou jistotu, že oba produkty jsou plně kompatibilní a plně způsobilé k fungování na platformě Windows Vista. Zatímco za kompatibilní může software označit sám výrobce, k získání označení „Certified for Windows VistaTM“ je nutný test.

Sdílet

„Pro zákazníky je nezávislý certifikát vodítkem a doporučením při pořizování softwaru pro operační systém Windows Vista,“ vysvětluje Vladimír Špička manažer prodeje pro střední a východní Evropu společnosti Symantec.

Aplikace Norton AntiVirus 2007 odráží dosud neznámé varianty celých skupin červů a virů bez potřeby samostatných signatur pro každý jednotlivý škodlivý program. Aplikace obsahuje významná zlepšení, která se týkají identifikace a odstranění skrytých virových nástrojů a spywaru. V bezpečnostní sadě Norton Internet Security 2007 se spojuje aplikace Norton AntiVirus 2007 s dalšími důležitými funkcemi: brána firewall se z velké části konfiguruje automaticky a téměř úplně byly potlačeny výstražné zprávy. Mezi funkce patří nástroj pro ochranu před phishingem, jehož úkolem je v reálném čase zjišťovat podvodné internetové servery. Tento prostředek varuje uživatele před návštěvou pochybných (phishingových) webů. Nástroj poskytuje uživatelům internetového bankovnictví a internetových aukcí lepší ochranu před možnou krádeží důvěrných informací prostřednictvím webu, například dat, která se týkají kreditních karet, účtů a přístupu, jako jsou hesla, kódy PIN a čísla TAN. Verze 2007 mají ve srovnání se svými předchůdci mnohem nižší nároky na systémové prostředky; úplné prověření systému a spuštění počítače vyžaduje méně času

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).