Hlavní navigace

Norton Internet Security a Norton AntiVirus 2011 poskytují nejlepší ochranu před počítačovou kriminalitou

[Tisková zpráva] Software Norton dosahuje nejlepšího hodnocení zjišťování online hrozeb, poskytuje nejvyšší výkon a nový bezplatný nástroj Norton Power Eraser.

Sdílet

Praha – 15. září 2010 – 65 % spotřebitelů na celém světě se stává obětí počítačové kriminality1, a proto je nyní více než kdykoli dříve nutné vybrat nejúčinnější a nejkomplexnější dostupnou ochranu. Tým Norton společnosti Symantec (Nasdaq: SYMC) uvedl na trh aplikaci Norton AntiVirus 2011 a sadu Norton Internet Security 2011, která jako jediná dosáhla 100% bodového hodnocení ochrany v novém nezávislém testu společnosti Dennis Labs2. Produkty 2011 znovu potvrzují závazek týmu Norton vytvářet v rámci boje proti počítačové kriminalitě nejrychlejší a nejefektivnější bezpečnosti produkty na trhu. Produkty překonávají špičkový výkon předchozích verzí a existující standardy ochrany. Tým Norton jde ještě dále a spotřebitelům poskytuje bezplatný nástroj Norton Power Eraser určený k agresivnímu vyhledávání a odstraňování falešných antivirových neboli „scarewarových“ aplikací.

„Současní počítačoví zloději nezahálejí a spotřebitelé proto pro zajištění bezpečnosti online potřebují tu nejlepší ochranu,“ řekla Janice Chaffin, President, Consumer Business Unit, společnost Symantec. „Produkty Norton 2011 jsou ty nejkvalitnější, jaké jsme dosud vytvořili, a díky dalším důležitým nástrojům pro ochranu spotřebitelů před novými hrozbami poskytují nejkomplexnější ochranu, jaká je na trhu k dispozici.“

Norton udělá více: ochrana, výkon a bezplatné nástroje
Nové funkce produktů, zvýšený výkon a bezplatné nástroje znamenají, že tým Norton dělá ještě více než konkurence, aby pomohl chránit uživatele před počítačovými zloději.

Ochrana
Podle nových dat z nezávislého testu společnosti Dennis Labs se software Norton umístil na prvním místě v testech zjišťování hrozeb v podmínkách reálného světa a jako jediný (navíc ve druhém roce po sobě) dosáhl pozoruhodného 100% bodového hodnocení ochrany. Společnost Dennis Labs si nedávno nechala svoji metodologii testování zabezpečení v podmínkách reálného světa posoudit u organizace AMTSO (Anti-Malware Testing Standards Organisation) a získala osvědčení o 100% souladu. Software Norton 2011 také předčil 12 konkurenčních bezpečnostních produktů ve zjišťování a odstraňování hrozeb v nedávných testech, které prováděla společnost AV-Test.org3. Software Norton zvítězil také v testech zjišťování a odstraňování hrozeb prováděných nezávislou organizací AV-Comparatives4, která se zaměřuje na testování zabezpečení. Bezkonkurenční ochranu v podmínkách reálného světa pomáhají zajistit následující pokročilé funkce produktů Norton 2011:

 • Zabezpečení na základě hodnocení okamžitě kontroluje, kdy a kde programy vznikly, a to pomáhá rychleji než kdykoli dříve identifikovat a blokovat nové nebezpečné programy. Systém hodnocení vyvinutý týmem Norton umožňuje uživatelům také zjistit, nakolik jsou jejich zvyky při stahování riskantní ve srovnání s 58 miliony současných účastníků programu Norton Community Watch.
 • Funkce System Insight 2.0 s novým proaktivním upozorňováním na výkon sleduje všechny spuštěné aplikace a nyní uživatele proaktivně upozorní, pokud některý program nadměrně využívá systémové prostředky a zpomaluje počítač, takže uživatelé mohou provést změny pro zlepšení výkonu.
 • Funkce Download Insight 2.0 poskytuje dosud nejagresivnější ochranu na základě hodnocení. Povolí spuštění každého staženého souboru až poté, co zkontroluje jeho bezpečnost.
 • Technologie SONAR 3 dodává produktům Norton 2011 novou úroveň zabezpečení na základě analýzy chování. Poskytuje skutečně okamžitou ochranu před novými hrozbami, které jsou specificky navržené tak, aby se vyhnuly jiným bezpečnostním funkcím. Vylepšené techniky klasifikace umožňují technologii SONAR 3 identifikovat podezřelý software podle jeho chování a automaticky rozhodovat za uživatele.
 • Norton Bootable Recovery Tool umožňuje uživatelům softwaru Norton spustit počítač do bezpečného stavu, pokud je systém natolik rozsáhle infikovaný rootkitem nebo jiným škodlivým kódem, že nelze nainstalovat bezpečnostní software nebo řádné spustit počítač. Novinkou v tomto roce je, že průvodce nástrojem Norton Bootable Recovery Tool rychle a snadno automaticky vytvoří spustitelné médium CD/DVD/USB. Další informace o nástroji Norton Bootable Recovery Tool jsou k dispozici a stažení nástroje je možné zde.

Výkon
Kromě toho, že aplikace Norton Internet Security 2011 poskytuje špičkovou ochranu, zůstávají tyto produkty také prokazatelně nejrychlejšími a nejefektivnějšími bezpečnostními produkty na světě. Podle nových dat z nezávislých testů, které prováděla společnost PassMark Software5, předčila aplikace Norton Internet Security 2011 všechny další testované známé bezpečnostní produkty a byla nejlepší v hodnocení celkového výkonu sad zabezpečení.

 • Aplikace Norton Internet Security 2011 dosáhla v testech společnosti PassMark o 65 % lepšího hodnocení výkonu, než je průměr u konkurenčních produktů.
 • Aplikace Norton Internet Security 2011 prověřuje o 61 % rychleji, než je průměr u konkurenčních produktů.
 • Aplikace Norton Internet Security 2011 má nejkratší dobu instalace – 41 sekund.

Aplikace Norton Internet Security 2011 předčila svým výkonem konkurenci také v každodenních činnostech s počítačem, jako je procházení Internetu a kopírování souborů, například fotografií a dokumentů, mezi různými umístěními. V porovnání se softwarem Norton 2010 měl nový software Norton o 25 % nižší vliv na procházení Internetu a o více než 60 % nižší vliv na kopírování souborů.

Nový vzhled aplikací Norton
V novém uživatelském rozhraní aplikací Norton 2011 jsou ovládací prvky zabezpečení, nastavení a informace o stavu ochrany a výkonu počítače uspořádány do nově navržené přehledné obrazovky. Novinkou je v tomto roce mapa ochrany Norton, která poskytuje aktuální informace o nejnovějších hrozbách, které tým Norton identifikoval a proti nimž chrání na celém světě. Uživatelé mohou také jedním klepnutím získat snadný přístup k důležitým datům z webových služeb Norton: Norton Online Backup, Norton Online Family a Norton Safe Web.6

Norton nabízí bezplatné nástroje
Protože je každý infikovaný počítač rizikem pro širší online komunitu, nabízí tým Norton spotřebitelům bezplatné výkonné nástroje bez ohledu na to, jaké řešení zabezpečení používají. Tím poskytuje vyšší míru ochrany všem uživatelům počítačů. Tyto nástroje jsou k dispozici všem a uživatelé aplikací Norton mají navíc tu výhodu, že jsou navržené jako součást pracovního prostředí aplikací Norton 2011.

Jeden z těchto bezplatných nástrojů je Norton Power Eraser, který slouží speciálně k agresivnímu vyhledávání a odstraňování současných nejnovějších hrozeb, včetně falešných antivirových neboli scarewarových programů. Falešné antivirové programy se vydávají za legitimní software a počítačovým zlodějům umožňují podvodně vylákat ze spotřebitelů každý rok stovky milionů dolarů. Nástroj Norton Power Eraser je k dispozici zdarma online a také jako odkaz v produktech Norton 2011. Další informace o nástroji Norton Power Eraser jsou k dispozici a stažení nástroje je možné zde.

Jedním z bezplatných nástrojů, které nabízí tým Norton, je také Norton Safe Web Lite. Tento panel nástrojů ke stažení identifikuje rizikové webové stránky dříve, než na ně uživatelé klepnou ve výsledcích hledání. Uživatelé webu Facebook se mohou chránit pomocí nástroje Norton Safe Web for Facebook, který prověřuje aktuální informační kanály na webu Facebook, zda neobsahují rizikové odkazy. Tým Norton nabízí také bezplatný nástroj pro rodiče a děti Norton Online Family. Tento nástroj pomáhá zajistit bezpečnost dětí na Internetu podporováním otevřené komunikace s rodiči o činnostech online.

Cena, dostupnost a kompatibilita
Norton Internet Security 2011 a Norton AntiVirus 2011 je možné zakoupit u prodejců výpočetní techniky a také online na stránkách www.symantec.cz.

Doporučená maloobchodní cena Norton Internet Security 2011 je 1399 Kč včetně DPH a zahrnuje licenci pro jeden počítač. V ceně je jednoroční přihlášení k odběru služby zahrnující použití produktu a získávání aktualizací ochrany. Doporučená maloobchodní cena aplikace Norton AntiVirus 2011 je 999 Kč včetně DPH a zahrnuje licenci pro jeden počítač. V ceně je jednoroční přihlášení k odběru služby zahrnující použití produktu a získávání aktualizací ochrany. Produkty jsou prodávány ve verzích pro 1, 3 nebo 5 počítačů.

Produkty Norton 2011 podporují operační systém Microsoft Windows XP (32bitový) Home/Professi­onal/Tablet PC/Media Centre s aktualizací Service Pack 2 nebo novější, Microsoft Windows Vista (32bitový a 64bitový) a Microsoft Windows 7 (32bitový a 64bitový), oba v edicích Starter/Home Basic/Home Premium/Busines­s/Ultimate. Všichni uživatelé aplikace Norton Internet Security nebo Norton AntiVirus 2007 nebo novější s platným přihlášením k odběru pro daný produkt mají nárok na získání nejnovějších aktualizací produktu prostřednictvím modelu odběru služby. Další informace jsou k dispozici v Centru aktualizací Norton na adrese http://update­center.norton­.com.

Odkazy na zdroje informací k produktům Norton 2011:

 • Zpráva společnosti PassMark Software: http://www.pas­smark.com/avre­port
 • Zpráva společnosti Dennis Labs: http://www.den­nistechnology­labs.com/repor­ts/s/a-m/symantec/DTL_PCVP­2011_SYMC.pdf
 • Zpráva společnosti AV-Test:
  • http://communi­ty.norton.com/nor­ton/attachmen­ts/norton/forum_fe­edback/3371/1/Re­al_World_Testin­g_Report.pdf
  • http://communi­ty.norton.com/nor­ton/attachmen­ts/norton/forum_fe­edback/3371/2/Re­mediation_Tes­ting_Report.pdf

O produktech Norton společnosti Symantec
Produkty Norton společnosti Symantec chrání spotřebitele před počítačovou kriminalitou pomocí technologií, jako je antivirová ochrana, ochrana před spywarem a ochrana před phishingem, a současně mají nízké nároky na systémové prostředky. Společnost poskytuje také služby, například zálohování online, vyladění počítače a ochranu rodiny online. Staňte se fanouškem týmu Norton v síti Facebook na adrese www.facebook.com/nor­ton a sledujte náš mezinárodní informační kanál @NortonOnline na webu Twitter. PR pro Velkou Británii můžete sledovat na webu Twitter na adrese twitter.com/nor­tonpruk

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.