Hlavní navigace

Norton varuje: Hudební celebrity se staly obětí počítačových zločinců. Přehodnoťte i vy svůj vztah k bezpečnosti.

[Tisková zpráva] V uplynulých dnech se stala řada významných osobností z hudebního průmyslu terčem počítačových zločinců, kteří se vloupali do jejich počítačů a ukradli dosud nevydané skladby, které následně umístili na internet. Podle některých zpráv dokonce ukradli i kompromitující fotografie, které se mohou snažit prodat médiím nebo je zneužít k vydírání.

Sdílet

Většina lidí se sice nemusí obávat krádeže potenciálního platinového hitu, ale každý má řadu citlivých dokumentů a obrázků, které nemá nikdo jiný vidět. Proto je potřeba se proti počítačovým zločincům chránit. Před nimi totiž není v bezpečí nikdo.

Experti týmu Norton proto dali dohromady několik bodů, jejichž dodržování pomůže držet zločince dál od vašich dveří:

·         Nastavte si heslo – Měňte své heslo pravidelně a nepoužívejte stejné heslo na různých stránkách nebo počítačích.

·         Sledujte svůj stav – Sledujte výpisy z kreditní karty. Řada počítačových zločinců nyní krade dlouhodobě menší částky v naději, že se tím vyhnou odhalení. Pokud zjistíte podezřelý poplatek, obraťte se na danou banku a ověřte si jeho pravost.

·         Bezpečnostní programy – Dnešní on-line hrozby mají řadu různých podob. Používejte bezpečnostní software, jako je například Norton Internet Security 2011, který poskytuje účinou a rychlou ochranu, takže můžete bez obav odesílat e-maily, nakupovat nebo vést on-line bankovnictví.

Více informací naleznete na adrese: http://communi­ty.norton.com/t5/Ask-Marian/Hackers-Steal-Unreleased-Music-From-Famous-Recording-Artists/ba-p/337840