Hlavní navigace

Norton varuje: Nezvěte domů on-line strašidla a zombie počítače ani na Halloween

[Tisková zpráva] Halloween se blíží, a proto mají spammeři plné ruce práce. Tento populární svátek tradičně doprovází celá řada podvodných e-mailů. Tým Norton společnosti Symantec zaznamenal pokusy kyberkriminálníků vylákat z uživatelů citlivá data pod záminkou nejrůznějších halloweenských výher, e-pohlednic, dárků, on-line soutěží nebo kostýmů.

Doba čtení: 1 minuta

Počítačoví zločinci vědí, že jak se Halloween blíží, lidé hledají na poslední chvíli tipy na něco zvláštního. Podvodníci zneužívají přirozenou lidskou zvědavost. Uživatelé potom snadno kliknou na falešný odkaz v e-mailu a tím umožní přístup ke svému počítači a odcizení citlivých dat.

Příklady názvů podvodných e-mailů:
”xxxxx” Halloween Series Campaign Vol1
Halloween Treat Bags, Home Decorations, and More
Open this! $1 Million Prize
Halloween Special! Up to 85% off ink and toner
Halloween E-card – no cost
Low Price Sexy Halloween Costumes SALE !!! Free Shipping , Free Gift

Specialisté týmu Norton proto uživatelům radí, jak se chránit před nástrahami internetu:

Chraňte svůj počítač před oživlými mrtvolami! – 73 % obyvatel USA již někdy bylo obětí počítačové kriminality. Nejběžnější jsou útoky zombie botnetů (sítě infikovaných počítačů). Tyto útoky umožňují kyberkriminálníkům převzít kontrolu nad počítačem a využít jej k rozesílání spamu, aniž by o to uživatel věděl. Požívejte renomovaný bezpečnostní software, který Vás ochrání, když třeba i omylem kliknete na podvodný odkaz.

Dejte si pozor na e-maily ze záhrobí! – Zločinci mohou proniknout do nepoužívaných e-mailů a účtů na sociálních sítích lidí po smrti a zneužít je k rozesílání strašidelného spamu. Obraťte se proto v takových případech na poskytovatele internetových služeb nebo webových stránek a informujte o těchto „vykradačích hrobů“.

Vyžeňte ďábla ze svého počítače! – Vymítit viry, červy a trojké koně z počítače je snadné s bezplatným nástrojem Norton Power Eraser.