Hlavní navigace

Norton varuje: Nezvěte domů on-line strašidla a zombie počítače ani na Halloween

[Tisková zpráva] Halloween se blíží, a proto mají spammeři plné ruce práce. Tento populární svátek tradičně doprovází celá řada podvodných e-mailů. Tým Norton společnosti Symantec zaznamenal pokusy kyberkriminálníků vylákat z uživatelů citlivá data pod záminkou nejrůznějších halloweenských výher, e-pohlednic, dárků, on-line soutěží nebo kostýmů.

Sdílet

Počítačoví zločinci vědí, že jak se Halloween blíží, lidé hledají na poslední chvíli tipy na něco zvláštního. Podvodníci zneužívají přirozenou lidskou zvědavost. Uživatelé potom snadno kliknou na falešný odkaz v e-mailu a tím umožní přístup ke svému počítači a odcizení citlivých dat.

Příklady názvů podvodných e-mailů:
”xxxxx” Halloween Series Campaign Vol1
Halloween Treat Bags, Home Decorations, and More
Open this! $1 Million Prize
Halloween Special! Up to 85% off ink and toner
Halloween E-card – no cost
Low Price Sexy Halloween Costumes SALE !!! Free Shipping , Free Gift

Specialisté týmu Norton proto uživatelům radí, jak se chránit před nástrahami internetu:

Chraňte svůj počítač před oživlými mrtvolami! – 73 % obyvatel USA již někdy bylo obětí počítačové kriminality. Nejběžnější jsou útoky zombie botnetů (sítě infikovaných počítačů). Tyto útoky umožňují kyberkriminálníkům převzít kontrolu nad počítačem a využít jej k rozesílání spamu, aniž by o to uživatel věděl. Požívejte renomovaný bezpečnostní software, který Vás ochrání, když třeba i omylem kliknete na podvodný odkaz.

Dejte si pozor na e-maily ze záhrobí! – Zločinci mohou proniknout do nepoužívaných e-mailů a účtů na sociálních sítích lidí po smrti a zneužít je k rozesílání strašidelného spamu. Obraťte se proto v takových případech na poskytovatele internetových služeb nebo webových stránek a informujte o těchto „vykradačích hrobů“.

Vyžeňte ďábla ze svého počítače! – Vymítit viry, červy a trojké koně z počítače je snadné s bezplatným nástrojem Norton Power Eraser.