Hlavní navigace

Notebooky ASUS s procesory Intel Core i3/i5/i7

[Tisková zpráva] CES, LAS VEGAS, NEVADA – ASUS na právě skončeném veletrhu CES představil nové notebooky N Series, K Series a U Series Bamboo Collection. Všechny tyto multimediální notebooky jsou vybaveny novými procesory Intel Core. Modely N Series podporují rozhraní USB 3.0, které v porovnání s USB 2.0 nabízí teoreticky až desetkrát rychlejší přenosovou rychlost dat. Software Video Magic vylepšuje rozlišení běžných disků DVD až na úroveň HD kvality 1080p.

Sdílet

Notebooky K Series dokážou zpestřit každodenní používání příjemnými detaily, jako jsou technologie Palm Proof Technology, ASUS Power4Gear Hybrid či ergonomicky tvarovaná klávesnice. ASUS také pokračuje v tradici výroby notebooků z neobvyklých materiálů. Důkazem je poslední nově uvedená řada U Series s víkem z bambusu.

Notebooky N Series a K Series – zábava a multimédia
Nová řada notebooků N Series od ASUSu má uspokojit uživatele, kteří chtějí sledovat video a filmy ve vysokém rozlišení, poslouchat zvuk v co nejlepší kvalitě a využívat vysokorychlostní připojení umožňující sdílení multimédií s přáteli a rodinou.

Tyto modely pohánějí procesory Intel Core i3, i5 a i7 a disponují rozhraním USB 3.0, jež dokáže přenášet data rychlostí až 5 GB za sekundu – tedy až desetkrát rychleji, než tomu je u rozhraní USB 2.0. USB 3.0 rovněž využívá mechanismus přerušení, který v porovnání s dotazovací metodou rozhraní USB 2.0 ušetří větší množství energie. Oproti USB 2.0 se také výrazně zkracuje doba nabíjení zařízení, která jsou k počítači připojena.

K dalším významným prvkům notebooků N Series patří zvuková technologie SonicMaster. Ta dokresluje zvukové podání, ovlivňuje šum, hlasitost a dynamický rozsah, minimalizuje ruchy okolí a zkreslení zvuku a vylepšuje jeho separaci. Notebooky N Series se dodávají se softwarem Video Magic, který zvyšuje rozlišení běžných disků DVD ze standardního rozlišení 740p až na HD rozlišení 1080p. Kromě toho také upravuje barvy a jas, takže zobrazení působí živěji.

Notebooky K Series disponují novými procesory Intel Core i3 a i5 a využívají technologii Palm-proof, která dokáže rozlišit mezi prstem a dlaní uživatele. Pokud se tedy během psaní stane, že uživatel omylem dlaní zavadí o touchpad, nehrozí nechtěný přesun kurzoru na jiné místo obrazovky. Technologie Palm-proof uzamkne touchpad, jakmile zjistí, že styčná plocha je větší než prst. Notebooky K Series mají rovněž ve výbavě technologii ASUS Power4Gear, která upravuje rychlost ventilátoru a zajišťuje tišší pracovní prostředí. Konstrukce se zapuštěnými panty umožňuje optimální prohlížení dokumentů a multimédií. Klávesnice, která je velmi příjemná na dotek, zase usnadňuje díky vylepšené ergonomii psaní delších textů.

U Series Bamboo Collection
ASUS pokračuje v tradici využívání neobvyklých materiálů při výrobě notebooků. Důkazem jsou modely U Series Bamboo Collection. Tyto designové notebooky vnášejí do světa výpočetní techniky plného studených kovových a plastových materiálů změnu v podobě šasi z přírodního bambusového materiálu. V elegantním broušeném hliníkovém rámu je usazena jednolitá klávesnice s jasně oddělenými tlačítky.