Hlavní navigace

Notebooky ASUS s technologií Intel WiDi pro bezdrátový přenos obrazu

[Tisková zpráva] ASUS představil notebooky K52F/X52F s bezdrátovou technologií Intel Wireless Display, která přijde vhod všem, kteří chtějí své fotky, videa nebo jiný multimediální obsah pohodlně sledovat na velké obrazovce televizoru. Modely K52F/X52F o velikosti 15,6 palců dále disponují výkonnými procesory Intel Core i3/i5, až 4GB paměti a úložištěm o kapacitě až 500 GB. K nezanedbatelným výhodám těchto přenosných počítačů se řadí také důmyslné umístění chlazení, díky němuž je prostor pod dlaněmi neustále chladný.

Doba čtení: 2 minuty

Zásluhou technologie Intel Wireless Display (WiDi) se lze nadobro zbavit kabelů při propojování počítače a televizoru nebo projektoru. Prostřednictvím Intel WiDi mohou uživatelé přistupovat k multimediálnímu obsahu na svých počítačích či na internetu a zobrazovat jej na velké obrazovce televizoru. Tato funkce v reálném čase odesílá komprimované video i audio přímo na TV adaptér prostřednictvím technologie Intel My WiFi.

„S bezdrátovou technologií Intel WiDi můžete pohodlně sdílet fotografie z dovolené se svou rodinou či přáteli, surfovat na internetu nebo pouštět firemní prezentace na vašem domácím televizoru či projektoru. Potřebujete k tomu notebook s funkcí Intel Wireless Display, poháněný vybranými procesory Intel Core a TV adaptér,“ vysvětluje Martin Drdúl ze společnosti Intel.

Notebooky ASUS K52F/X52F nabídnou kromě Intel WiDi i výkonné procesory Intel Core i3/i5, pevný disk o kapacitě 320/500 GB, kam se vejde spousta fotek, videí, hudby a dalších dat. K přednostem těchto notebooků patří IceCool design s chytrým rozložením větrání, které udržuje prostor pro opěru dlaní stále chladný. Notebooky K52F/X52F v červené nebo hnědé barvě šasi nabídnou také širokoúhlý displej s LED podsvícením o velikosti úhlopříčky 15,6 palců s HD rozlišením 1366×768 bodů. O produkci kvalitního obrazu se stará integrovaná grafická karta Intel GMA HD. Pro ukládání, přepis a čtení dat z médií je k dispozici kombinovaná Super-Multi optická mechanika, která zvládne DVD±RW a CD média. Cena přenosných počítačů ASUS K52F/X52F začíná na 14 490 Kč s DPH včetně operačního systému Windows 7 Home Premium.

Další materiály o Intel Wireless Display najdete na adrese: http://www.in­tel.com/consu­mer/products/techno­logy/wirelessdis­play.htm

Videa naleznete na http://www.you­tube.com/watch?v=FJmxhZz­BuVI nebo http://www.you­tube.com/watch?v=5Gm4A­DoMFus

O společnosti ASUS
Společnost ASUS je přední společností nové éry digitálních technologií, do jejíhož portfolia patří notebooky, netbooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2009 celkově 7,5 miliard amerických dolarů a počet ocenění v roce 2009 stoupl na 3 268. Společnost ASUS již 12 let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“.

O společnosti Intel
Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pres­sroom a http://blogs.in­tel.com.