Hlavní navigace

Notebooky ASUS U35 a U45 – rovnováha mezi výkonem a mobilitou

[Tisková zpráva] ASUS představil dva nové modely ze segmentu tenkých a lehkých notebooků řady U s procesory Intel Core i3/i5. Oba notebooky nabízejí vysoký výkon, a navíc jsou díky svému štíhlému provedení snadno přenosné. Model U35 s úhlopříčkou displeje 13,3 palců i U45 s úhlopříčkou 14,1 palců zároveň nabídnou dlouhou výdrž na baterie, která má přesáhnout 10 hodin provozu.

Sdílet

Vylepšený výkon procesoru
Oba nově představené modely pohánějí procesory Intel Core i3 nebo i5. Teplo generované těmito typy výkonných procesorů dříve znemožňovalo jejich využití v extrémně tenkých noteboocích. Inženýři ASUSu však našli způsob, jak je do útlého těla notebooku začlenit, aniž by docházelo k přehřívání.

Obě novinky osazené procesorem Intel Core i5 v základní frekvenci jsou velmi výkonné. ASUS navíc vylepšil jejich výkon technologií Super Hybrid Engine (SHE), která inteligentně upravuje frekvenci CPU v závislosti na aktuálním zatížení. Testy v programu PCMark05 ukázaly, že procesor Core i5 450M ve spolupráci s technologií SHE dosahuje v noteboocích U35 a U45 až o 10,3 % lepších výsledků než bez této technologie*.

Dlouhá výdrž baterie
Počítače ASUS U35 a U45 se mohou pochlubit výdrží baterie až 10 hodin. Proto se dobře hodí i na celodenní práci na cestách. Pokud bude uživatel pracovat s nenáročnými aplikacemi, technologie SHE automaticky omezí napájení a sníží výkon na potřebnou úroveň. Tím prodlouží výdrž baterie až na 11,5 hodiny. O vyšší energetickou účinnost obou modelů se stará ještě jedna technologie – NVIDIA Optimus. Ta v závislosti na množství grafického obsahu automaticky přepíná mezi samostatnou grafickou kartou GeForce G310M a integrovaným jádrem, čímž dokáže ušetřit další energii a prodloužit práci na notebooku o poznání déle.

Tenké provedení a kvalitní zvuk
Notebooky ASUS U35 a U45 mají 25 mm štíhlé tělo a v nejtenčím místě měří pouhých 14,8 mm. Kromě toho jde také o velmi lehké modely, a to zejména zásluhou šasi z broušeného hliníku. Navzdory štíhlému profilu nabízejí modely U35 a U45 značný zvukový potenciál. O kvalitní reprodukci zvuku se starají reproduktory Altec Lansing, doplněné technologií SRS Premium Sound.

* Další informace najdete na http://event.a­sus.com/2010/sh­e_legal_discla­imer

Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Aktuální informace o těchto produktech najdete na www.asus.com.

O společnosti ASUS
Společnost ASUS je přední společností nové éry digitálních technologií, do jejíhož portfolia patří notebooky, netbooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2009 celkově 7,5 miliard amerických dolarů a počet ocenění v roce 2009 stoupl na 3 268. Společnost ASUS již 12 let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“.