Hlavní navigace

Notebooky HP Mini s novým stylovým designem a v nové barvě

[Tisková zpráva] PRAHA, 13. září 2010 – HP dnes rozšířila své portfolio notebooků HP Mini o nové produkty pro domácí uživatele, firmy a školy.

Sdílet

Nové modely jsou díky tenkému a modernímu designu navrženy tak, aby zákazníkům vycházely vstříc nejen použitou technologií, ale i stylem:

  • Cenově dostupný HP Mini 210 v novém barevném designu přináší spotřebitelům dlouhodobý počítačový výkon v tenkém a stylovém šasi.
  • Nejnovější, volitelně dotykový, mininotebook (2,3) HP Mini 5103 je určen pro studenty a mobilní profesionály. Využívá nejnovější Intel® Atom procesor a je vybaven celokovovým krytem v barvě espreso.
  • HP Mini 100e Education Edition má moderní, inovativní design s dlouhou životností a funkcemi nezbytnými pro výuku pomocí počítačů.

„Notebooky HP Mini nemají konkurenci, pokud jde o průmyslový design, použití moderních materiálů a celkové funkce produktu,“ říká Charl Snyman, viceprezident a generální ředitel HP PSG pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA). „S těmito doplňky v portfoliu HP Mini si zákazníci mohou vybrat ze široké nabídky elegantních počítačů, které jim umožní zůstat snadněji spojeni s lidmi a informacemi, které jsou pro ně důležité.“

HP Mini 210
HP Mini 210 je ideální notebook v ultrapřenosném a stylovém designu pro mobilní spotřebitele, kterým poskytuje dlouhodobý počítačový výkon. (4)

HP Mini 210 obsahuje vestavěný WLAN (5), webovou kameru, mikrofon a téměř plnou velikost chicklet klávesnice a je tak určen pro zákazníky, kteří surfují na webu, pracují s e-mailem, poslouchají hudbu a potřebují na cestách přístup k přátelům, rodině nebo informacím. Je nabízen s nejnovějšími procesory Intel Atom s podporou DDR3 pamětí.

S šířkou méně než 2,83 cm a váhou jen 1,22 kg (6) je HP Mini 210 standardně vybaven šestičlánkovou baterií, (2) která poskytuje až 10,5 hodiny provozu. (4)

HP Mini 210 je k dostání v poutavé růžové kárované barvě.

S úhlopříčkou 25,7 cm (10,1") a WSVGA HP BrightView Infinity LED displejem a Dolby Advanced Audio poskytuje optimální podmínky pro zábavu na cestách.

Nový software HP Mini 210 zlepšuje multimediální zážitky:

  • HP Media Suite nabízí jedno místo pro snadnou organizaci, ukládání a přehrávání multimediálních obsahů jako je hudba, fotografie a videa.
  • Software pro psaní poznámek Evernote umožňuje uživatelům rychle zapsat a hledat poznámky.

Navíc, HP QuickSync (7) usnadňuje automatickou synchronizaci souborů s domácím PC přes bezdrátové připojení. HP QuickWeb (8) umožňuje uživatelům přístup k internetu během několika sekund bez naběhnutí celého operačního systému notebooku.

HP Navigator, jehož součástí je volitelný Global Positioning System (GPS),(9) poskytuje obecné mapování, plánování trasy, body zájmu a hlasovou navigaci. (9)

HP Mini 5103
S váhou začínající na pouhých 1,2 kg, (5) je HP Mini 5103 výkonný notebook určený pro mobilní profesionály, stejně jako pro vysokoškolské studenty. HP Mini 5103 podporuje nejnovější procesory Intel Atom s DDR3 pamětí.

K dispozici ve standardní nebo dotykové verzi (3) HP Mini 5103 nabízí robustní, lehký kryt z eloxovaného hliníku v barevném provedení espreso.

HP Mini 5103 nabízí pohodlnou klávesnici odolnou proti rozlití s rozměrem 95% plné velikosti a touchpad, které tak usnadňují psaní e-mailů, instant messaging a další textově orientované aplikace. (10) Volitelná dotyková obrazovka umožňuje uživatelům pracovat intuitivně a rychle, a to prostřednictvím vícedotykových gest a pohybů prstů přes obrazovku, čímž poskytuje jednodušší navigaci v aplikacích, při hledání informací a na webových stránkách. (2,3)

HP Mini 5103 je vybaven velkým, 25,7 cm (10,1") LED displejem, který je k dispozici buď ve WSVGA nebo HD rozlišení a s volitelným kapacitní vícedotykovým prostředím. (1,2)

Zákazníci si mohou vybrat buď čtyřčlánkovou baterií pro menší váhu nebo volitelnou šestičlánkovou baterii pro delší výdrž. (2) Pokud je nakonfigurován se šestičlánkovou baterií, HP Mini 5103 nabízí až 10 hodin a 15 minut výdrže. (4)

HP Mini 5103 dále obsahuje HP DayStarter, (12) softwarový program, který umožňuje uživatelům každý den ušetřit čas prostřednictvím vlastního 12hodinového kalendáře na displeji, který nabízí rychlý přístup k záznamům v kalendáři a ke stavu baterie, zatímco nabíhá operační systém Windows®. Jde o nový SW, který během startu Windows zobrazuje kalendář z MS Outlook na displeji, aby bylo hned jasné, co uživatele v ten den čeká.

HP Mini 100e Education Edition
HP Mini 100e s praktickým designem konstrukce a s váhou začínající na pouhých 1,45 kg je navržen pro snadnou integraci do vzdělávacího prostředí, Jeho 25,7 cm (10,1") LED podsvícený displej WSVGA, klávesnice o velikosti 92% plné velikosti odolná proti polití a integrované držadlo umožňují maximální pohodlí a efektivitu ve třídě i na cestách.

HP Mini 100e nabízí volitelný Wi-Fi Certified WLAN (5) jakož i integrovaný modem, který je kompatibilní ve všech zemích se standardem V.92. To umožňuje vytáčené připojení k internetu (15) v odlehlých oblastech, takže studenti se mohou snadno připojit k internetu všude, kde je služba dostupná přes telefonní linku.

Samostatná sluchátka a MIC porty umožňují Mini 100e snadno se připojit k jiným zařízením. VGA webová kamera (15) nabízí zvýšenou kvalitu zvuku a snižuje echo při virtuální konferenci, jazykových kurzech a při interaktivním multimediálním vyučování.

HP Mini 100e je navržen s důrazem na odolnost v prostředí učeben a obsahuje tedy silné panty z kovové slitiny a součástky z oceli. U Mini 100e je také možnost upravit si zadní panel, klávesnici a spodní část notebooku – výjimečné u notebooků kategorie HP Mini – což umožňuje uživatelům přizpůsobit své jednotky pomocí školního loga, motta nebo obrázku pro zvýšení bezpečnost a personalizaci.

HP Mini 100e se může pochlubit širokou škálou technologií, včetně procesorů Intel® Atom N455 (12) s nízkým napájením a čipovou sadou Intel NM10 Express, které umožňují přístroji běžet při nižší teplotě, s nižší spotřebou a přispívají i ke zlepšení životnosti baterie v porovnání se svým předchůdcem. Nabízí také 1 GB DDR3 paměti pro rychlejší přenos dat a volitelná flexibilní řešení baterií, včetně tří nebo šestičlánkových baterií. (2)

HP Mini 100e obsahuje software od společnosti Microsoft zaměřený na produktivitu, vzdělávání a bezpečnost, jako je například Microsoft® Office 2010, (14) Microsoft Math a Microsoft Security Essentials.

Cena a dostupnost (16)
HP Mini 210 je dostupný od září za doporučenou koncovou cenu 9890 Kč s DPH. HP Mini 5103 bude dostupný od poloviny září za doporučenou koncovou cenu začínající na 10 299 Kč s DPH. HP Mini 100e Education Edition se bude prodávat ve speciálním prodejním kanálu.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.