Hlavní navigace

Nova v den svých narozenin přijala a obdarovala držitele a kandidáty Ceny Michala Velíška za rok 2008

[Tisková zpráva] Generální ředitel TV Nova Petr Dvořák se dnes v budově Novy setkal s Filipem Korostenskim, držitelem Ceny Michala Velíška za rok 2008, a čtyřmi dalšími loňskými nominovanými na toto ocenění. Na návštěvu a prohlídku sídla televize, která dnes slaví 15. narozeniny, je pozval osobně, jako výraz ocenění jejich statečných činů při záchraně lidských životů.

Sdílet

Praha 4. února 2009 – V rámci oslav 15. narozenin televize Nova, které připadají na dnešní den, přijelo na návštěvu pražského sídla této televizní stanice všech pět loňských kandidátů na Cenu Michala Velíška, udělovanou za občanskou statečnost při ochraně života a zdraví spoluobčanů: vítěz Filip Korostenski, který cenu získal za záchranu ženy v devátém měsíci těhotenství, jež omdlela za volantem svého jedoucího vozu, a další čtyři nominovaní – Miroslav Kouba (pronásledoval pětinásobného vraha), Michal Prokýšek (zachránil přítele a jeho syna z hořící chaty), Vladimír Dolanský (zachránil tříletého tonoucího chlapce) a Josef Pešek (zachránil řidiče a jeho syna z hořícího auta).

Ačkoli udělení ceny Michala Velíška není spojeno s žádnou odměnou, televize Nova se rozhodla při příležitosti 15. výročí svého založení věnovat každému z loňských kandidátů na toto ocenění malý dárek. Na setkání s generálním ředitelem TV Nova Petrem Dvořákem, který všechny osobně na oslavy do sídla televize pozval, a ředitelkou marketingové komunikace Miloslavou Novákovou, ochutnali všichni také novácký narozeninový dort a poté si prohlédli si zázemí Televizních novin a studio Nova Sport. S redaktory pořadu na Vlastní oči, Radkem Johnem, Josefem Klímou a Marcelou Sobotkovou, se rovněž zúčastnili části natáčení jednoho ze speciálních dílů. Tito novináři jsou autory odvysílaných televizních příběhů o statečnosti Filipa Korostenského i ostatních kandidátů na Cenu Michala Velíška za rok 2008.

Cena Michala Velíška, u jejíhož zrodu stála televize Nova a kterou od roku 2006 uděluje Nadace ADRA, je oceněním za občanskou statečnost při ochraně života a zdraví spoluobčanů na památku střihače TV Nova, jenž v roce 2005 zahynul při obraně ženy, kterou ohrožoval mladík s pistolí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).