Hlavní navigace

Nová 17palcová tiskárna dosahuje 98 % PANTONE

[Tisková zpráva] Tiskárna nabízí schopnost vzdáleného nátisku a automatizovanou barevnou přesnost se superširokým barevným rozsahem.

Sdílet

22. září 2010 – Společnost Epson® uvádí na trh Stylus Pro 4900 – kompaktní, 17palcovou tiskárnu, která udává nové standardy barevné přesnosti pro fotografický trh a trh nátisků. Do oblasti předtiskové přípravy, obalových technologií, reprodukce uměleckých děl, jakož i komerčním fotografům přináší tiskárna nejvyšší kvalitu tisku a pyšní se výjimečnou barevnou konzistencí, přesnou barevnou shodou a dokáže reprodukovat 98 % z celé palety barev PANTONE®1. Vysoká úroveň automatizace a výkonný mechanismus činí tiskárnu Epson Stylus Pro 4900 vysoce produktivním „tahounem" vhodným pro malou kancelář nebo do prostředí studia.

Díky jednomu z nejširších barevných rozsahů na trhu je tvorba přesných nátisků či fotografií pro tiskárnu Epson Stylus Pro 4900 doslova hračkou. 11barevné inkousty Epson UltraChrome HDR a zdokonalená tisková hlava TFP zajišťují, že výtisky mají pokaždé profesionální vzhled. Tyto inkousty a technologie jsou identické s těmi, které jsou používány v produkčních tiskárnách Epson určených pro zpracování větších formátů médií do velikosti 44 palců.

Vzhledem k certifikaci automatické procesní kalibrace a barevnosti tiskárny Epson Stylus Pro 4900 neznamená automatizace výroby vzdálených nátisků snížení nároků na kvalitu. Volitelný inline SpectroProofer zajišťuje konzistentní, opakovanou barevnou přesnost při použití různých médií, rychlé vyhodnocení kontrolních proužků a barevných schémat při vytváření ICC profilů a ověřuje barevnou věrnost tisku.

Epson Stylus Pro 4900 představuje velkou posilu v oblasti produktivity, protože její produkční rychlost dosahuje 46m2/h při minimálních požadavcích na údržbu. Vysokokapacitní zásobník papíru s předním plněním usnadňuje vkládání papíru a automatizovaná výměna papíru pro vás znamená, že nemusíte ztrácet čas přepínáním mezi jednotlivými listy a papírem v rolích. Tiskárna také automaticky přepíná mezi instalovaným fotografickým a černým matným inkoustem, aby nedocházelo k zastavení tisku. Všechny inkousty jsou k dispozici v kazetách s vysokou kapacitou, které zajišťují méně častou výměnu a vyšší užitnou hodnotu.

Marco Van Niekerk, produktový manažer pro velkoformátové tiskárny ve společnosti Epson Europe, k tomu dodává: „Epson Stylus Pro 4900 nabízí uživatelům výjimečnou flexibilitu a dokáže tisknout na širokou řadu médií až do tloušťky 1,5 mm, včetně silných fotografických nebo prezentačních desek, pláten a uměleckých papírů. Uživatelé si mohou zvolit podávání papíru, které bude nejlépe vyhovovat jejich potřebám a mají na výběr z kazetových zásobníků, horních či spodních ručních podavačů nebo papíru v rolích.”

Tiskárna Epson Stylus Pro 4900 splňuje podmínky programu ENERGY STAR a její energetická účinnost umožňuje uživatelům ušetřit peníze, být ohleduplnější k životnímu prostředí a udržet nízkou spotřebu elektrické energie.

Doporučená maloobchodní cena tiskárny Epson Stylus Pro 4900 je 2.495,– EUR bez DPH. Tiskárna bude v prodeji od 1. října 2010.

Souhrn nejdůležitějších vlastností

 • 11barevná inkoustová sada UltraChrome HDR
 • 98% PANTONE pokrytí
 • Spolehlivá zdokonalená tisková hlava TFP
 • Rychlost tisku 46 m² za hodinu
 • Vysokokapacitní kazetový zásobník s předním plněním
 • Vysokokapacitní kazety o obsahu 200 ml
 • Volitelný inline SpectroProofer
 • Automatické přepínání mezi jednotlivými listy a rolemi papíru
 • Automatické přepínání mezi předinstalovaným fotografickým a matným černým inkoustem
 • Vyhovuje programu ENERGY STAR
 • Výběr podávání papíru – kazetový zásobník, horní a přední ruční podavač nebo role papíru
 • Tisk na média o tloušťce až 1,5 mm

O společnosti Epson
Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků od tiskáren a projektorů 3LCD pro firmy i domácosti až po elektronická a krystalová zařízení, se snaží překonávat představy zákazníků po celém světě.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 70 000 zaměstnanců ve 106 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustálý přínos k ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí. http://global­.epson.com

O společnosti Epson Europe
Společnost Epson Europe B.V. se sídlem v Amsterdamu představuje strategické řídící centrum pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 2 400 lidí a ve fiskálním roce 2009 zaznamenala obrat 1.875 milionů eur. http://www.epson-europe.com/