Hlavní navigace

Nová "Asociace informačních systémů pro občany se specifickými potřebami" se těší na bezproblémovou

[Tisková zpráva]

Sdílet

Nová „Asociace informačních systémů pro občany se specifickými potřebami“ se těší na bezproblémovou týmovou práci díky asp1000

Praha 25. září (PROTEXT) --- Společnost asp1000 oznámila, že zdarma poskytne svou aplikační službu WorkTeam nové asociaci s cílem využít internet a IT pro pomoc lidem se specifickými potřebami. Oznámení o tomto daru, který má hodnotu 120 tis Kč, proběhlo na konferenci „Internet a informační systémy pro tělesně postižené“, která se konala v sobotu 15. září v Praze.

Jaroslav Winter, prezident sdružení „Březen --- měsíc internetu“ a zároveň jeden ze zakládajících členů nové Asociace informačních systémů pro občany se specifickými potřebami (AISO) k tomu říká: „Firmy často plýtvají časem i penězi díky chybějící komunikaci, ale my jakožto nezisková organizaci si to jednoduše nemůžeme dovolit. Každý ztracený e-mail, duplikovaný úkol či hodina strávená cestou na schůzku ubírají z drahocenných prostředků, které by jinak mohly být využity nějak užitečně pro ty, kteří vyžadují zvláštní péči. Pro AISO, asociaci pracující s postiženými lidmi, bude WorkTeam znamenat obrovskou změnu. Řada našich členů má omezené pohybové schopnosti a pracuje doma. A prostředí ‚virtuální kanceláře‘, které WorkTeam poskytuje, nám umožní blízkou a efektivní spolupráci, aniž bychom se museli scházet.“

V praxi to znamená, že díky WorkTeamu budou členové AISO schopni pracovat jak samostatně, tak ve spolupráci s ostatními kolegy. Uživatel WorkTeamu si může prostřednictvím standardního internetového prohlížeče zobrazit své kontakty, kalendář či seznam úkolů, a přitom zároveň sledovat aktivity ostatních členů týmu. Celý tým může např. sdílet a upravovat stejný dokument, vést dlouhé diskuse nebo si jen posílat e-maily, přičemž společný harmonogram činností pomáhá udržet úkoly pod kontrolou.

Jan Maxa, jeden ze zakladatelů společnosti asp1000, říká, že firma se rozhodla tímto způsobem podporovat novou asociaci, neboť se to zdála být nejpraktičtější forma pomoci, kterou mohla společnost asp1000 nabídnout. „WorkTeam má pomáhat pracovat co nejefektivněji právě organizacím s limitovanými prostředky. A protože je tato služba přístupná přes internet, omezené pohybové možnosti nejsou žádným problémem. Kolegové mohou spolupracovat nepřetržitě nezávisle na tom, jestli jsou v Praze, Písku nebo Paříži.“, dodává.

HYPERLINK

asp1000, s.r.o.
asp1000, s.r.o., založená v roce 2000, se jako poskytovatel aplikačních služeb soustředí na řešení pro malé a střední společnosti v oblasti péče o zákazníka. Společnost byla založena v České republice a po vytvoření pevné lokální pozice rozšíří své působení i na region střední a východní Evropy. V soutěži European Super Nova Competition 2001 společnosti Tornado Insider a sponzorované společnostmi Intel, Microsoft, Gorilla Park, Hewlett Packard, PriceWaterhou­seCoopers a 3TS Venture Partners obdržela cenu „Nejlepší startup v České republice“. Společnost Microsoft v rámci soutěže o nejlepší .NET řešení v České a Slovenské republice udělila jejím aplikačním službám WebSurvey a WebAuction titul „Nejlepší hostované ASP řešení pro rok 2001“. Nedávno obdržela významné finanční prostředky prostřednictvím investice Českého Telecomu.

Více informací najdete na webové stránce společnosti www.asp1000.com.

Asociace pro informační systémy pro postižené (AISO) AISO oficiálně vznikla na třetí výroční konferenci 'Internet a informační systémy pro postižené" v sobotu 15. září v Praze. Je to dobrovolná, nestátní a nezisková organizace, která si dala za cíl prostřednictvím internetu prolomit komunikační bariéry, se kterými se lidé s potřebou zvláštní péče často setkávají, a pomoci jim tak snadněji se začlenit do společnosti. Konkrétními cíly jsou iniciovat a koordinovat internetové aktivity pro postižené v těchto oblastech: sdílení informací, společný internetový portál a koordinovaný přístup k médiím, státním organizacím a potenciálním sponzorům. Zakládající členové AISO jsou mimo jiné: Křižovatka.cz, Březen – měsíc internetu (BMI), bezbarier.cz, infoposel.cz a Internetporadna.cz.

WorkTeam

WorkTeam je aplikační služba poskytovaná na Internetu společností asp1000. Podporuje týmovou spolupráci prostřednictvím Internetu, zjednodušuje komunikaci v rámci týmu a zefektivňuje její výsledky --- komunikace on-line často eliminuje počet pracovních schůzek, prostoje, schvalovací procesy a úpravy dat. Urychluje realizaci projektů, na kterých spolupracují týmy geograficky odloučené a přitom organizačně propojené. Je také určena těm, kteří při své činnosti často cestují nebo by rádi měli přístup ke svým pracovním datům i z domova. Služba je zpoplatněna měsíčním poplatkem za uživatele a využití diskového prostoru. Měsíční poplatek začíná již od 1000,– Kč za uživatele při využití až 10 MB diskového prostoru.

Přístup a další informace o službě naleznete na http://www.wor­kteam cz

HYPERLINK
Kontakt pro média:
asp1000, s.r.o.
Petr Pakandl
Koněvova 65a, 130 00 Praha 3, Česká republika
tel. +420 2 72188340
email: petr.pakandl@as­p1000.com
http://www.as­p1000.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).