Hlavní navigace

Nova Cinema odvysílá slavné Spielbergovo drama Mnichov!

[Tisková zpráva] Legendární snímek Mnichov, inspirovaný nejtragičtějšími událostmi v historii olympijských her, míří na obrazovky. Drama, které natočil slavný hollywoodský režisér Steven Spielberg, bude v sobotu 20. srpna 2011 ve 21:45 vysílat stanice Nova Cinema.

Sdílet

Praha, 18. srpna 2011 – O masakru izraelských sportovců na olympiádě v Mnichově v roce 1972 natočil před šesti lety slavný režisér Steven Spielberg strhující drama. Snímek nazvaný Mnichov budou moci diváci kanálu Nova Cinema sledovat již v sobotu 20. srpna 2011 od 21:45 hodin.

Spielbergův Mnichov popisuje události, při nichž palestinská organizace Černé září zmasakrovala delegaci izraelských sportovců na olympijských hrách v Mnichově v roce 1972, a krvavou pomstu, která následovala. Hrdinou příběhu je Avner, mladý příslušník izraelské tajné služby, jenž má za úkol dopadnout a zabít jedenáct mužů. Ti podle izraelských agentů připravili mnichovské vraždy.

Avner musí opustit těhotnou ženu, změnit totožnost a s dalšími čtyřmi společníky po celém světě vyhledat a následně odstranit určené osoby. Kromě souboje svědomí s touhou po pomstě se pětičlenný tým musí vyrovnat také s faktem, že čím déle bude lovit vrahy, tím více se zvýší pravděpodobnost, že se stane lovnou zvěří.

Kromě věhlasného režiséra Stevena Spielberga se na tvorbě dnes už kultovního dramatu podílel i Tony Kushner, který je držitelem Pulitzerovy ceny a k Mnichovu napsal scénář.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).