Hlavní navigace

Nova Cinema uvede legendární thriller Berlínské spiknutí!

[Tisková zpráva] Fascinující filmový thriller Berlínské spiknutí, který zavede diváky do napjaté atmosféry poválečného Berlína, bude v sobotu 3. září 2011 od 22:00 vysílat stanice Nova Cinema. V hollywoodském hitu režiséra Stevena Soderbergha zazáří herec George Clooney.

Sdílet

Praha, 1. září 2011 – Slavný snímek Berlínské spiknutí, který v sobotu 3. září 2011 ve 22 hodin odvysílá Nova Cinema, je koncertem tří hereckých talentů George Clooneyho, Cate Blanchett a Tobey Maguirea. Slavný hollywoodský trojlístek svedl dohromady režisér Steven Soderbergh, tvůrce filmových hitů, jako jsou Dannyho parťáci nebo oscarový snímek Erin Brockovich.

Berlínské spiknutí se odehrává v poválečném Německu, kam se vydal americký novinář Jake Geismer (George Clooney). Ani ve snu by ho nenapadlo, že v této válkou zdevastované zemi potká svou dávnou lásku Lenu (Cate Blanchett). Brzy zachytí stopu tajemství a podvodů, které od Leny směřují k jejímu mladému milenci, ambicióznímu desátníkovi (Tobey Maguire). Podivná stopa vede mimo jiné i k vraždě, o niž se už nikdo nezajímá, tedy nikdo kromě Jakea…

Thriller s napjatou atmosférou 40. let minulého století, který je místy protkaný romantickými scénami, vzdává hold filmu noir a je celý natočený černobíle. Talentovaný filmař Soderbergh byl kromě režie také jeho kameramanem a střihačem – v obou případech je však v titulcích filmu uveden pod pseudonymem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).