Hlavní navigace

Nova Cinema uvede o víkendu premiéru filmu Dopisy z Iwo Jimy!

[Tisková zpráva] Nova Cinema připravila na víkend dva historické velkofilmy! První z nich, českou premiéru snímku Dopisy z Iwo Jimy, který režíroval slavný Clint Eastwood, uvede v neděli 26. února od 21:40. Příběh popisující americko-japonský válečný konflikt z roku 1945 získal Oscara v kategorii nejlepší zvuk a byl nominován za nejlepší film, scénář i režii. Historický snímek uvidí diváci i v sobotu 25. února. Formanovy Goyovy přízraky nasadí Nova Cinema od 21:50.

Sdílet

Praha, 22. února 2012 – Kanál Nova Cinema zařadí v neděli večer americké drama režiséra Clinta Eastwooda Dopisy z Iwo Jimy. Snímek oceněný Oscarem představuje válečný konflikt USA a Japonska z roku 1945, který vstoupil do dějin pod názvem Bitva o Iwodžimu. Historický velkofilm uvede Nova Cinema v neděli 26. února v 21:40.

Historický snímek uvidí diváci i v sobotu večer, kdy Nova Cinema ještě připomene čerstvé 80. narozeniny režiséra Miloše Formana a odvysílá jeho drama Goyovy přízraky. Tentokrát je příběh zavede do španělského Madridu roku 1792. Církevní hodnostáři se právě v této době shodli, že je na čase, aby byla opět zřízena Inkvizice. Inkvizice je však instituce až přespříliš podezřívavá a tak se, shodou nešťastných událostí, do křížku s ní dostane i počestná dívka Inés. Její zhrzený otec hledá pomoc u svého přítele, malíře Francesca Goyi, který se zná s jedním z vyšších představitelů církve, bratrem Lorenzem. Historické drama líčí tragický osud mladé dívky na pozadí mučením a inkvizicí svázaném Španělsku, stejně tak popisuje život jednoho z největších světových malířů Francesca Goyi.