Hlavní navigace

Nova Cinema uvede o víkendu oscarové snímky Ples příšer a Crash!

[Tisková zpráva] Připravte si popcorn, oscarová jízda na Nova Cinema začíná! Už v pátek večer zařadí televize do vysílání americké drama Ples příšer s Halle Berry v hlavní roli, která za svůj výkon získala Oscara. Oscary oceněný je i snímek Crash, který odvysílá Nova Cinema v sobotu od 21:45 hodin, a ve kterém se představí Sandra Bullock.

Sdílet

Praha, 8. února 2012 – Kanál Nova Cinema připravil pro diváky oscarový víkend! Páteční večer bude od 21:50 patřit psychologickému dramatu Ples příšer, které natočil v roce 2001 režisér Marc Foster. Diváci nahlédnou do života bachaře Hanka Grotowski (Billy Bob Thornton), který je zaměstnán v oddělení pro odsouzené na smrt. Celá jeho rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka. Hankův trpký život změní až manželka popraveného černošského vězně Leticia (Halle Berry) a po pár skleničkách se jejich nezávazné přátelství změní ve vášnivou romanci. Halle Berry, která byla v roce 2002 za svůj výkon oceněna Oscarem jako první afroamerická herečka v hlavní ženské roli, získala za Ples příšer také Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně.

Nejlepší film, střih i scénář! To jsou kategorie, ve kterých získal snímek Crash (2004) ocenění americké filmové akademie a který odvysílá televize Nova Cinema v sobotu od 21:45 hodin. Oscarem ověnčený film vypráví příběh o rasové problematice na předměstí Los Angeles. Kamery sledují životy hlavních hrdinů, pocházejících z různých etnických skupin. V hlavních rolích dynamického celovečerního debutu držitele ceny Emmy, režiséra Paula Haggise, se představí Sandra Bullock, Don Cheadle, Matt Dillon nebo Jennifer Esposito.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).