Hlavní navigace

Nova Cinema uvede v neděli českou premiéru filmu Špatnej polda

[Tisková zpráva] Už tuto neděli se mohou diváci televize Nova Cinema těšit na českou premiéru krimi filmu Špatnej polda, ve kterém se v hlavních rolích představí oblíbení herci Nicolas Cage, Eva Mendes nebo Val Kilmer. Nova Cinema odvysílá snímek z prostředí New Orleans a zuřícího hurikánu Katrina 18. března od 21:55.

Sdílet

Režisér Werner Herzog se ve filmu Špatnej polda věnuje nedávné katastrofě, která postihla americké New Orleans – hurikánu Katrina. Ten na konci srpna 2005 změnil město k nepoznání. Detektiv z místního oddělení vražd Terence McDonagh (Nicolas Cage) zachránil jednoho vězně před utonutím, sám to ale odnesl permanentní bolestí zad, kterou mu pomáhají tlumit utišující léky. Z akce si odnesl povýšení i slušnou závislost. O pár let později, navzdory tomu, že je závislý na čím dál větším množství chemikálií, je z něj nejlepší vyšetřovatel široko daleko. Proto ho povolají k vyšetřování brutálního masakru rodiny afrických přistěhovalců, která svou brutalitou otřásla i jinak netečným okolím.

  • Scénáristicky vzato je film zápletkou remakem filmu Poručík (1992, v originále stejný název: Bad Lieutenant), kde hrál hlavní roli Harvey Keitel. Režisér Werner Herzog se ale označení remake brání – původní film prý nikdy neviděl a tak neměl, co remakovat.
  • Nicolas Cage říká, že během natáčení byl vždy čistý – na rozdíl od natáčení filmu Leasing Las Vegas, kde hrál alkoholika a přiznal, že byl dost často opravdu v lihu.
  • Při natáčení scén, kdy jeho hrdina šňupe kokain, prý drogu nahradil dětský pudr.

Skvělý filmový zážitek čeká diváky kanálu Nova Cinema i v sobotu 17. března. Ve 20:00 nasadí americkou komedii 28 dní, ve které ztvárnila Sandra Bullock úspěšnou newyorskou novinářku Gwen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).