Hlavní navigace

Nova dnes začala natáčet seriál Dokonalý svět

[Tisková zpráva] TV Nova dnes rozjela další velký projekt – ve vysočanských ateliérech začala natáčet nový seriál z prostředí módního časopisu Dokonalý svět. Na dnešní první klapce byl pokřtěn i seriálový časopis Grace.

Sdílet

Praha 5. února 2009 – Nový seriál z prostředí redakce lifestylového časopisu odstartoval své natáčení první klapkou, která padla v pondělí 9. února 2009 po ránu ve vysočanských ateliérech. Na place byli od ranních hodin hlavní protagonisté seriálu – Jana Hlaváčová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská a Saša Rašilov a Eva Sakálová. Slavnostního křtu se osobně chopil generální ředitel televize Nova Petr Dvořák.

Dokonalý svět přivádí diváky do redakce módního časopisu Grace – „nejlepšího módního magazínu v zemi!" Jeho hrdinky a hrdinové žijí život stejně nablýskaný, jako jsou obálky časopisu, pro který pracují. V redakci si vytvářejí svět plný módy, vůní, stylu a harmonických vztahů, v němž si každý zhmotňuje po svém svůj osobní sen. Tady si připadají silní, krásní… zkrátka dokonalí.

Tak jako se různí jejich věk a postavení, liší se i problémy, které je trápí. Ambiciózní a sebevědomá módní ředitelka časopisu Michelle (Jitka Čvančarová) se v soukromí mění v oddanou milenku, která nikdy nepřestává doufat, že bude jednou povýšena na post manželky. Šéfredaktorka Andrea (Tereza Brodská) se naopak všemožně snaží skloubit manžela, děti a zaměstnání. Zralá redaktorka Alžběta (Jana Hlaváčová), pro kterou je Grace vším, se snaží všemožně zachránit starý svět před novými pořádky. Ředitel časopisu David v podání Saši Rašilova je snob, který má přehled, rád se poslouchá a moc dobře ví, že se líbí ženám. V módní redakci nemůže rozhodně chybět talentovaný stylista Oscar, v jehož mužském těle sídlí ženská duše – citlivá a zranitelná.

Autorkami scénářů jsou Mirka Vopavová, Michaela Strnad a Tereza Dusová, za vzhledem seriálu stojí architekti Martin Kurel a Kateřina Kopicová a kostýmní výtvarnice Jana Medková a Simona Rydlová. Za kamerou je Pavel Berkovič, režie se ujal mladý režisér Vít Karas. Již během studia natočil 11 krátkých filmů, z nichž většina byla oceněna na studentských filmových festivalech. Jako režisér druhého štábu spolupracoval na filmu Z pekla štěstí 2 režiséra Zdeňka Trošky. V roce 2007 upravoval a režíroval dialogy kritiky u vysoce hodnoceného dabingu k úspěšnému animovanému filmu Ratatouille. V témže roce režíroval i znělku k Mezinárodnímu filmovému festivalu ve Zlíně.