Hlavní navigace

Nová éra citylightů – HDTV displej od LG

[Tisková zpráva] Praha, 5. prosince 2007 --- Světově unikátní způsob reklamy je k vidění v pražském nákupním centru Palladium. Společnost LG Electronics v něm ve spolupráci s agenturou LogoLogic instalovala 30 velkoformátových plazmových obrazovek LG, na nichž se vysílají komerční spoty.

Sdílet

Speciálně vyvinuté plazmové displeje LG s obrovskou úhlopříčkou 71 palců (přes 180 cm) jsou přímo určeny pro instalaci na výšku. Reklamní displej v designovém rámu je tak stejně vysoký jako průměrný dospělý člověk. To činí projekt jedinečný v globálním měřítku, neboť jde o první použití jinak než horizontálně. V kombinaci s obrazem kvality High Definition (HD) přináší divákovi zcela nový zážitek z reklamního média.

„Výběrové řízení ukázalo, že pouze LG Electronics dokáže dodat monitory, které splňují náročné požadavky na velikost zobrazované plochy, rozlišení a kvalitu obrazu,“ uvedl Libor Vaněk, ředitel společnosti LogoLogic Digital CZ. Technické podrobnosti odkryl Petr Pánek, B2B Key Account Manager LG Electronics CZ: „Vertikální verzi jsme vyvinuli přímo pro tuto realizaci. Obrazovky pracují v rozlišení 1920 na 1080 pixelů, tedy v nejvyšší možné kvalitě. Kontrast 2000:1 a jas 300 cd/m2 zaručují velmi dobrou viditelnost obrazu, i když je okolní prostředí silně nasvíceno.“ Česká pobočka LG navíc zajišťuje nonstop odborný servis instalovaným produktů.

Moderní způsob zobrazování reklamy zaujal světovou centrálu LG Electronics v Soulu. „Naši korejští kolegové si vyžádali případovou studii, nápad a zkušenosti chtějí prezentovat ostatním zastoupením po celém světě,“ sdělil Rudolf Hanák, marketingový šéf české pobočky.

Společnost LG Electronics dodala obrazovky i dalšímu partnerovi v Palladiu. V areálu je rozmístěno 88 kusů 42palcových LCD panelů LG a dalších 30 kusů monitorů menších úhlopříček ve výtazích. Tuto síť provozuje společnost FilipMedia, vysílá v ní reklamy a interní sdělení Palladia.

LG Electronics patří mezi globálně největší výrobce LCD a plazmových (PDP) obrazovek na světě. Před několika týdny firma uvedla na český trh zcela novou řadu Design Art, která zahrnuje stylové LCD TV a domácí kino Design Speaker.