Hlavní navigace

Přechod na digitální televizní vysílání na Domažlicku: TV Nova finišuje s informační a dárcovskou kampaní

[Tisková zpráva] V tomto týdnu vrcholí dvouměsíční kampaň, kterou TV Nova informovala televizní diváky na Domažlicku o nutnosti připravit se na přechod na pozemní digitální vysílání. Nezůstalo ale jen u informací - součástí kampaně byly také dary v podobě set-top boxů či šeků na jejich nákup v celkové hodnotě 1,5 miliónu Kč pro domovy důchodců, nemocnice či dětské domovy.

Sdílet

Praha 30. srpna 2007 – TV Nova na konci tohoto týdne dokončuje širokou informační kampaň, která podporuje na Domažlicku přechod z analogového terestrického vysílání na vysílání digitální.

Televizní spoty: už na konci července informováno 90 % diváků
Klíčovou částí kampaně je 200 speciálních televizních spotů, které televize odvysílala během července a srpna v okolí Domažlic v časech, ve kterých vidí diváci ve zbytku republiky self-promotion upoutávky. „Informace o celkovém dopadu této masivní kampaně budeme mít k dispozici až po jejím ukončení, tedy někdy v průběhu příštího týdne. Už teď ale víme, že v její polovině, tedy na konci července, viděl některý ze spotů alespoň jeden člen ze všech domácností na Domažlicku. Alespoň jednou pak některý ze spotů informační kampaně vidělo téměř 90% obyvatel Domažlicka starších 15 let,“ uvedla Veronika Šmítková, tisková mluvčí TV Nova. Dá se tedy předpokládat, že celkový dopad kampaně na Domažlicku bude téměř stoprocentní.

Vlastní pořady TV Nova, webové stránky TV Nova
TV Nova široce informovala o problematice digitalizace na Domažlicku v průběhu července a srpna ve vlastních zpravodajských a jiných pořadech – Televizních novinách, Odpoledních Televizních novinách, Snídani s Novou a pořadu Volejte Novu. Speciálně pro obyvatele Domažlicka vznikla v rámci internetové prezentace TV Nova microsite umístěná na adrese http://www.no­va.cz/digitali­zace a rovněž v rámci zpravodajství se na webu TV Nova pravidelně objevovaly zprávy informující o přechodu Domažlicka na digitální televizní vysílání.

Přímá komunikace s občany Domažlicka: stánek, letáky, soutěže, plakáty, místní tisk
TV Nova využila hned několika způsobů pro přímou komunikaci s občany Domažlicka. V rámci Chodských slavností připravila stánek, na kterém informovala veřejnost o nadcházejícím vypnutí analogového televizního signálu v této oblasti. Přímo na místě se mohli návštěvníci zeptat na jakékoli otázky technického charakteru související s digitalizací, vyhrát set-top box nebo se zúčastnit dalšího programu organizovaného na místě televizí Nova.

V týdnu těsně předcházejícím vypnutí analogového signálu nechala TV Nova vylepit ve větších městech a obcích regionu plakáty informující o blížícím se konci analogového vysílání.

Ve spolupráci s regionálním Domažlickým deníkem pak na týden těsně po vypnutí analogového signálu připravila seriál rad pro ty, kteří se na digitalizaci nestačili připravit.

Set-top boxy v ceně 1,5 miliónu Kč pro potřebné
TV Nova uvolnila částku 1,5 miliónu korun na to, aby podpořila bezproblémový a hladký proces přechodu na digitální televizní vysílání na Domažlicku. Tyto prostředky byly vynaloženy na nákup set-top boxů pro taková zařízení, jako jsou domovy důchodců, nemocnice nebo dětské domovy. Na některých místech (Diakonie – Merklín u Přeštic, Dětský domov – Horšovský Týn a Středisko výchovné péče – Domažlice) set-top boxy předali osobně moderátoři TV Nova vystupující ve spotu upozorňujícím na blížící se přechod – Markéta Fialová a Karel Voříšek.

Podrobné informace o informační a dárcovské kampani TV Nova najdete v přiložené dokumentu.

Signál TV Nova je šířen digitálně již několik let. Již 12.května 2000 TV Nova uzavřela dohodu o spolupráci na projektu experimentálního digitálního vysílání DVB-T se společností České radiokomunikace a následně souhlasila s experimentálním vysíláním svého programu i v multiplexu společnosti Czech Digital Group.

21. října 2005 bylo zahájeno řádné vysílání DVB-T v multiplexu Českých radiokomunikací s účastí TV Nova v Praze a Brně. V únoru 2006 se pokrytí DVB-T signálem TV Nova rozšířilo o území Ostravska a od 24. prosince 2006 je digitální vysílání TV Nova součástí multiplexu společnosti RADIOKOMUNIKACE na Domažlicku.

TV Nova je v současnosti připravena pro šíření digitálního signálu na celém území republiky, celý její vysílací řetězec je plně digitální a svůj signál předává v digitální podobě až na jednotlivé vysílače. Připravuje se dokonce na digitální vysílání v HD kvalitě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).