Hlavní navigace

Nová Futurama na Prima COOL

[Tisková zpráva] Ve středu 25. 8. začne Prima COOL od 21.05 hod. vysílat nové díly animovaného seriálu Futurama. Premiérová šestá řada seriálu je vytvořena ze čtyř filmů, které byly již distributorem světoznámého seriálového titulu rozděleny do šestnácti epizod. Diváci se tak budou moci po čtyři večery v týdnu, od pondělí do čtvrtka, přenášet do neuvěřitelného světa budoucnosti, který provázel vysílání TV kanálu Prima COOL od samého počátku.

Sdílet

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových) se odehrává ve vzdáleném 31. století. Jistý Philip J. Fry, kdysi poslíček v pizzerii, se po tisíciletém zmrazení probudí v úplně jiném světě. Naštěstí se jej ujme prof. Hubert J. Farnsworth, jeho vzdálený prasynovec, a zaměstná ho ve své intergalaktické doručovatelské firmě Planet Express. Zde se náš hrdina setkává s dalšími postavami všemožného původu a prožívá při dodávání zásilek výjimečná dobrodružství nejen v Novém New Yorku, ale pochopitelně také v přilehlém vesmíru.

Seriál umožnil tvůrcům pohrát si více s fantazií, a především využít stále nevyčerpanou studnici humoru, z níž brali inspiraci už v seriálu Simpsonovi. Fry je například zaskočen existencí smrtibudek, u kterých bývá obzvláště v době Vánoc neskutečně dlouhá fronta. Dialogy Futuramy jsou ještě nabitější vtipem než v Simpsonových a dle mínění mnohých fandů seriálu si dokonce následovník žluté rodinky ze Springfieldu vede lépe. To hlavní ale mají společné – nápadité příběhy, originální postavy a především satirický humor, který se trefuje do záležitostí současného světa.

Seriál byl několikrát nominován a oceněn. Mezi jeho trofejemi nechybí ani EMMY nebo nejvyšší ocenění za animovanou tvorbu Annie.

Šestá řada byla společností FOX složena ze čtyř celovečerních filmů: Benderovo parádní terno (Futurama: Bender's Big Score), Milion a jedno chapadlo (Futurama: The Beast with a Billion Backs), Benderova hra (Futurama: Bender's Game), Fialový trpaslík (Futurama: Into the Wild Green Yonder). Rozdělením každého snímku na čtyři části vzniklo 16 nových dílů populárního seriálu, ve kterém budou naše hrdiny ohrožovat mimozemšťané a Fry zjistí, že má záhadné tetování na zadku. Netuší, že nevinný obrázek může mít celovesmírné následky. Bude mu také umožněno dostat se zpět do 20. století. Tato výprava se ale ukáže jako velmi nebezpečná. Kromě toho se ve vesmíru objeví záhadná trhlina a za ní obluda s chapadly jménem Yivo, která způsobí, že celá populace Země planetu opustí.