Hlavní navigace

Nová generace privátních filtrů pro monitory: zlaté filtry 3M

[Tisková zpráva] Privátní filtry na monitor lze využít všude tam, kde je potřeba skrýt informace na displeji před očima ostatních. Společnost 3M začala nabízet novou zlatou verzi s lepšími parametry pro náročné uživatele. Nabízí o 14% lepší úhel ztmavení obrazovky než u původního tmavého filtru.

Sdílet

Člověk je přirozeně zvědavý tvor a svítící obrazovka vždy přitahuje pozornost. I když nechceme, letmému pohledu na displej spolusedícího se často neubráníme. Pohledy okolí na displej počítače jdou někdy doslova „cítit“ a nepříjemný pocit zdržuje od činnosti, na kterou se chceme soustředit.

Pomůckou jsou 3M privátní filtry ve verzích pro stolní monitory a notebooky. Jde o fólii, která je při pohledu zpříma průhledná, ale pro spolusedícího vedle vás tmavá, případně zlatá. Výhodou těchto privátních filtrů je možnost snadného vyjmutí a opětovného nasazení, aby bylo možné v případě potřeby ukázat zobrazený obsah i někomu jinému. K tomu slouží plastové pacičky, které nepřekážejí zavíracímu mechanismu notebooku a upevňují se po stranách displeje. Filtr pak stačí jednoduše zasunout nebo vytáhnout. Privátní filtry existují ve všech možných rozměrech včetně malých pro netbooky. Stačí znát čistou uhlopříčku displeje a poměr jeho stran.

Novinkou 3M je zlatá verze privátního filtru, který  dobře vypadá a má o 14% užší pozorovací úhly než u tmavé verze. Informace na displeji tak chrání ještě lépe. Privátní filtry se uplatňují klasicky v kanceláři, restauraci nebo dopravních prostředcích. Nabízí se i využití ve vzdělávání. Elektronické testování už probíhá na mnoha středních a vysokých školách v ČR. V učebně s mnoha monitory je opisování od lidí před vámi velmi snadné. S privátními filtry zůstává pouze krkolomná možnost upozornit kolegu, aby monitor natočil do co nejpřímějšího úhlu.

Další novinkou od 3M, která ještě není na našem trhu, jsou privátní filtry pro mobilní telefony. Pro zájemce u nás jsou k dispozici archy, ze kterých lze požadovaný rozměr vyříznout.

O společnosti 3M

Společnost 3M je vysoce inovativní výrobní společností působící v řadě oblastí. V jejím portfoliu je na padesát tisíc výrobků, které nacházejí využití nejenom v průmyslu, zdravotnictví, stavebnictví nebo elektroinstalacích, ale i v domácnostech. Vynalezli nejenom oblíbené Post-it papírky, ale třeba i první kapesní projektor na světě.  Ačkoli je využití jednotlivých produktů zcela odlišné, všechny spojuje jedna vlastnost: ve svém odvětví vždy představují inovativní produkt, který kromě důmyslnosti dbá i na ekologii, bezpečnost a zdraví lidí.

Mezi hodnoty 3M patří serióznost a poctivost, uspokojování zákazníků inovativními řešeními, respekt k přírodě a respekt k zaměstnancům, zákazníkům i dodavatelům. 3M se stala jednou z prvních výrobních společností, která se v roce 1975 začala zajímat o aktivní řešení ekologických otázek. Program 3M Pollution Prevention Pays  za 30 let svého fungování zabránil vzniku více jak 

1 315 431.37 tun zplodin. Cílem 3M je neustále podporovat udržitelný rozvoj, který vnímá jako symbiózu trvalého ekonomického růstu, sociální odpovědnosti a ochrany životního prostředí.  

3M je v otázce sociální odpovědnosti aktivní nejenom globálně, ale i přímo v lokalitách, kde působí. V Čechách 3M podporuje Zdravotního klauna, hnutí Brontosaurus a další akce, jichž je jednorázovým sponzorem.