Hlavní navigace

Nová generace serverů IBM s procesory Intel a software, který zvládne chaos v datových centrech

[Tisková zpráva] IBM uvádí novou generaci rackových a blade serverů x86 System x, technologie iDataPlex a řídicího softwaru pro vytvoření dynamické infrastruktury, jejichž hlavními přednostmi jsou levnější provoz a jednodušší správa

Sdílet

Armonk, New York: Společnost IBM (NYSE: IBM) představila novou generaci serverů System x™ s procesory Intel Xeon 5500 a software, který umožní zákazníkům snadněji zavádět virtualizované počítačové systémy a podstatně snižovat rostoucí provozní náklady díky vyššímu výkonu, zjednodušené správě a lepšímu využití.

Konstruktéři IBM se s pomocí nových systémů snažili vypořádat s klíčovými problémy současných datacenter, kde výdaje za energii a správu IT strmě narůstají, zatímco procesory běží naprázdno nebo jsou využity jen částečně. Pro vybudování dynamičtější infrastruktury nabízejí čtyři nové rackové a blade servery IBM x86 jedinečné vlastnosti – například nižší nároky na wattový výkon – které mohou snížit výdaje za energii až o 93 procent (1). Zároveň se některé modely nových serverů System x mohou pyšnit dvojnásobným výpočetním výkonem a podporou větší kapacity paměti, disků a sběrnic, což usnadní zákazníkům všech velikostí přechod na vysoce efektivní virtualizované počítačové infrastruktury. Blade a rackové servery System x mají vedoucí postavení v tomto odvětví s rozsahem paměťové kapacity od 96 GB až do 1 TB.

Vedle inovací z oblasti hardwaru oznámila IBM nový řídicí software, který doplní Systems Director 6.1 a umožní klientům automaticky spravovat virtuální a fyzické prostředky napříč platformami. Podporovány jsou servery IBM Power System, System z, datová úložiště i servery x86 jiných výrobců, přičemž tento software může ušetřit až 44 procent nákladů na správu.

Nové servery IBM: nižší náklady na vlastnictví díky inovacím
Nová generace serverů System x poskytuje maximální výkon díky nové generaci inteligentních serverových procesorů Intel® Xeon® řady 5500.

IBM BladeCenter HS22
Dvoupaticový blade IBM BladeCenter HS22 s přelomovou rychlostí nabízí výjimečný výkon bez jakýchkoli kompromisů, flexibilní možnosti konfigurace a jednoduchou správu v účinném serveru, který je navržen pro širokou řadu pracovních úloh. Zcela inovovaný HS22 podporuje až třikrát více paměti než jeho předchůdce, což mu umožňuje zpracovat dvakrát více transakcí za minutu. Při přechodu ze starších rackových a blade serverů na HS22 mohou zákazníci dosáhnout konsolidačního poměru až 11 ku 1 a ušetřit přes 93 procent nákladů na energii.(1)

IBM System x3650 M2 a x3550 M2
Tyto zcela nové, energeticky nenáročné dvoupaticové podnikové servery jsou navržené tak, aby zjednodušily distribuci a snížily ztráty energie. Současně vyžadují nižší příkon díky vysoce účinným zdrojům napájení, jež překračují specifikace standardu 80 Plus Gold, a dále jsou vybaveny větráky s protiběžnou rotací, výškoměry a vyspělými mechanismy správy napájení. Tyto inovace znamenají úsporu energie a snížení ročních nákladů na energii pro datová centra podnikové třídy.(2)

IBM System x iDataPlex dx360 M2
Server iDataPlex dx360 M2 je specificky konstruován pro datová centra, jež vyžadují vysoký výkon, ovšem jsou omezena plochou, dostupným příkonem a chladicí infrastrukturou. dx360 M2 poskytuje až pětkrát vyšší výpočetní hustotu než běžné 1U rackové servery v datovém centru a díky konstrukčnímu prvku Rear Door Heat Exchange dokáže chladit datové centrum o 70 procent efektivněji.

Nová úroveň výkonu
Nová generace x86 serverů IBM přináší novou úroveň výkonu a účinnosti pro podnikové prostředí. System x3650 M2 získal vedoucí pozici v kategorii dvoupaticových serverů SPECPower_ssj2008, v dvouvrstvém SAP SD Standard Application Benchmark i v testu výkonu virtualizace VMware VMmark.(3)

Vedoucí pozice v oblasti správy systémů
Společnost IBM zároveň oznámila nové verze nástrojů pro správu klíčových systémů, které doplňují novou generaci x86 systémů a mají napomoci IT manažerům koordinovat složité nároky moderních firem.

IBM Systems Director 6.1
Nový IBM Systems Director 6.1 poskytuje výkonné nástroje pro správu fyzických i virtuálních prostředků. U serverů se systémem Windows může potenciálně ušetřit až 34,5 procent finančních nákladů, u linuxových x86 serverů je to dokonce 43,8 procenta.

Unified Extensible Firmware Interface (UEFI)
IBM dále nabízí novou generaci systému BIOS – Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) – která poskytuje konzistentní BIOS napříč svým portfoliem a nabízí detailnější možnosti vzdálené konfigurace.

Integrated Management Module (IMM)
Integrated Management Module (IMM) kombinuje diagnostiku, virtuální přítomnost a vzdálené ovládání pro správu, monitorování, odstraňování potíží a opravu z jakéhokoli kouta světa.

IBM ToolsCenter
Projekt IBM ToolsCenter zjednodušuje nákup a používání nástrojů pro správu jednotlivých systémů prostřednictvím jediné webové stránky, kde si zákazníci mohou tyto nástroje pořídit. Zavádí společný vzhled a chování celé sady nástrojů, což maximalizuje efektivitu a snižuje náklady na školení.

Modely Express pro středně velké firmy
IBM zároveň uvádí modely Express tří systémů konstruované pro středně velké společnosti. Dva rackové servery System x3650 M2 Express a x3550 M2 Express přinášejí dvojnásobný výkon virtualizace a spotřebovávají až o 60 procent méně energie než předchozí generace.

O společnosti IBM
Další informace o nové generaci produktů IBM System x, BladeCenter a iDataPlex, o jejich dostupnosti a podpoře najdete na webu http://www.ib­m.com/systems/x/new­generation.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).