Hlavní navigace

TV Nova je generálním partnerem Unicef Tour 2010/2011

[Tisková zpráva] Známé osobnosti z pořadů a seriálů TV Nova, Jiřina Jirásková, Bára Munzarová, Markéta Fialová, Martin Dejdar, Adéla Gondíková a Renata Czadernová, se staly patrony putovní výstavy fotografií Unicef Tour 2010/2011. Generálním partnerem projektu je TV Nova a Nadace Nova jej podpořila finančně. Expozice se během půl roku postupně představí v šesti krajských městech ČR. Tam se také uskuteční besedy s veřejností, které bude bez nároku na honorář uvádět moderátor Snídaně s Novou Pavel Svoboda. S moderováním pro Unicef začal už dnes – na tiskové konferenci k zahájení projektu Unicef Tour.

Sdílet

Praha 31. srpna 2010 – Putovní výstava fotografií Unicef Tour 2010/2011 je ojedinělý projekt, který svým rozsahem pokrývá celou Českou republiku. Postupně navštíví šest krajských měst – Ostravu, Brno, České Budějovice, Plzeň, Ústí nad Labem a Pardubice. Vystavené fotografie, jejichž autory jsou přední světoví fotografové spolupracující s touto hlavní světovou organizací pro děti, dokumentují situaci dětí a humanitární pomoc Unicef přímo v terénu nejchudších zemí a v krizových situacích přírodních a válečných katastrof.

Generálním partnerem projektu je TV Nova, na jeho realizaci se finančně podílela i Nadace Nova.

„Jsme rádi, že zvláště v letošním roce, kdy Nadace Nova slaví 10. výročí svého založení, můžeme podpořit tak pozoruhodný projekt, jakým je Unicef Tour. TV Nova spolupracuje s touto organizací již dlouhá léta. Za tu dobu odvysílala mnoho reportáží, které výrazně zvýšily zájem lidí o charitativní projekty i množství humanitárních dobrovolníků z řad televizních diváků. Věřím, že tato příjemná spolupráce bude i nadále pokračovat,“ prohlásila Miloslava Nováková, ředitelka marketingu TV Nova.

Do půlročního projektu se rovněž zapojilo šest populárních osobností, známých z pořadů a seriálů TV Nova – Jiřina Jirásková, oblíbená představitelka paní Kekulové z Pojišťovny štěstí, Barbora Munzarová, představitelka dr. Barnové v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, Markéta Fialová, moderátorka Televizních novin, Martin Dejdar, představitel Ozzáka v seriálu Comeback, Adéla Gondíková, moderátorka pořadu Rady ptáka Loskutáka, a Renata Czadernová, moderátorka Odpoledních televizních novin. Každý z nich se stal patronem výstavy ve městě, ke kterému má osobní vztah.

Např. Jiřina Jirásková, předsedkyně Unicef ČR a vyslankyně dobré vůle Unicef, je patronkou výstavy v Českých Budějovicích, protože má v nedalekých Malenicích víkendový dům. Při této příležitosti prohlásila: "Dokud na světě existuje sebemenší skupinka opuštěných, hladových, nemocných dětí, existuje i potenciální nebezpečí vzniku vážných konfliktů. Mohou se totiž snažit to, co mají jiné děti, získat násilím. Proto má smysl podporovat činnost humanitárních organizací, jako je UNICEF, který za desítky let svého působení pomohl stovkám milionů strádajících dětí přežít a zlepšit životní podmínky.“

Putovní výstava fotografií Unicef Tour se bude konat od počátku září 2010 do konce února 2011 a v každém městě ji doprovodí besedy s veřejností, jež bude bez nároku na honorář uvádět Pavel Svoboda, moderátor Snídaně s Novou.