Hlavní navigace

Nová grafika Discovery Channel

[Tisková zpráva] Praha, 26. srpna 2011 – Discovery Networks CEEMEA, divize přední světové mediální společnosti Discovery Communications pro střední a východní Evropu, Blízký východ a Afriku, dnes oznámila, že ve 105 zemích regionu změní vzhled vysílání kanálu Discovery Channel. Nová grafika bude spuštěna 29. srpna 2011.

Sdílet

Změna je výsledkem několikaměsíční analýzy programového portfolia, která probíhala pod vedením Paula Wellinga, senior viceprezidenta a ředitele vysílacích kanálů Discovery Networks CEEMEA. Moderní vzhled se v celém regionu představí pod novou značkou Life Unlimited.

„Touto změnou společnost Discovery dokazuje, že se snaží poskytovat divákům programy, které odpovídají jejich životnímu stylu. Nový vzhled proto odráží moderní dobu a bude jej symbolizovat i unikátní, zábavná a inspirující nabídka programů,“ vysvětlil Paul Welling.

Life Unlimited, tedy Život bez hranic, je novým sloganem a zaměřením Discovery a oslavuje osobnosti, které nám otvírají nepoznané světy. Nový styl prezentace bude dynamický a suverénní a bude lépe odpovídat požadavkům své základní cílové skupiny, kterou jsou muži ve věku 25–39 let, a vyvážená nabídka zábavy a poučení osloví též širší skupinu diváků starších 15 let.

Novou koncepci vysílání navrhl kreativní ředitel Discovery Networks CEEMEA, Stephen Royle. Využil akční prvky, rychlou grafiku, ikony na obrazovce a nový vzhled všech menu, podobných nabídkám na iPodu nebo iPhonu.

„Chtěl jsem vytvořit něco energického, originálního a odvážného, co by odráželo naši novou strategii,“ vysvětluje Stephen Royle. „Discovery Channel vždycky nabízel poučení a uspokojoval zvědavost, nyní ale chce být i místem zábavy, oddechu a vzrušení. A s touto novou grafikou se nám toho podařilo dosáhnout.“

Novou grafiku budou doprovázet i nové pořady. V pořadu Zvědavost (Curiosity) se ponoříme do světa otázek, které budou klást známé osobnosti, např. Eli Roth, držitel Oscara Morgan Freeman či Maggie Gyllenhaalová.

Další speciální řadou bude Obnovení: Přestavba Ground Zero (The Rising: Rebuilding Ground Zero) v produkci Stevena Spielberga – pořad dokumentující tři roky historické rekonstrukce nejvýznamnějšího místa New Yorku.

Nová grafika vysílání se 29. srpna objeví nejprve v Polsku a Maďarsku, od 1. září v České a Slovenské republice, Rumunsku a balkánských zemích, od 5. září v Jižní Africe, na Blízkém východě a v Turecku a od 7. září v Rusku a na Ukrajině.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).