Hlavní navigace

Televizní kanály skupiny Nova hlavním partnerem festivalu Febiofest

[Tisková zpráva] Televize Nova a filmový kanál Nova Cinema jsou poprvé hlavním mediálním partnerem 17. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha- Febiofest, který se uskuteční v pražském kině CineStar Anděl od 25. března do 2. dubna 2010 a následně v regionech České republiky a na Slovensku. Hudební kanál MTV je hlavním mediálním partnerem Febiofest Music Festivalu, který je jeho nedílnou součástí.

Sdílet

Praha 3. března 2010 – Televize Nova a její kanály se staly hlavním partnerem Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest, který se již několik let řadí k předním filmovým festivalům v zemi. Hlavním mediálním partnerem nadcházejícího 17. ročníku je televize Nova, mediálním partnerem prestižního festivalu je filmový kanál Nova Cinema, který v rámci festivalu odvysílá řadu divácky přitažlivých filmů. TV Nova bude každý večer vysílat 100vteřinové spoty, které divákům zprostředkují každodenní dění na festivalu. Následující den je také odvysílá Nova Cinema.

Pro filmové fanoušky připravila Nova Cinema i blok výjimečných filmů, které jsou s Febiofestem spojeny, ať už postavou režiséra, některého z herců nebo jiných tvůrců. Diváci se mohou těšit na melodrama režiséra Stephena Gyllenhaala Ztracený Izaiáš, krimikomedii V Číně jedí psy, americkou romanci v hlavní roli s Judem Lawem Hudba z jiného pokoje, česko-francouzsko-německé koprodukční zpracování slavné novely Bohumila Hrabala Příliš hlučná samota, dobrodružné drama režiséra Seana Penna Útěk do divočiny, romantické drama Na dotek, hvězdně obsazené britské drama Libertin a krimithriller 21 gramů, který získal dvě nominace na filmového Oskara.

I letos na festival přijede plejáda významných zahraničních hostů. Vedle populárního Švýcara Bruna Ganze či francouzské herečky Fanny Ardant ozdobí zahajovací večer mimo jiné německá herecká legenda Hanna Schygulla, čerstvě oceněná Zlatým medvědem na Berlinale, argentinsko-francouzský režisér Gaspar Noé či americká režisérka Sherry Hormann. Slovenský den, který se uskuteční v pondělí 29. března, bude patřit velké divadelní a filmové osobnosti Martinu Hubovi. Festival uvede filmy Jane Campion, Marca Belocchia, Kena Loache a mnohých dalších slavných osobností současné světové kinematografie.

Český hudební a life stylový kanál MTV je hlavním mediálním partnerem hudebního doprovodného festivalu Febiofest Music Festival, který je nedílnou součástí posledních ročníků této významné mezinárodní kulturní akce. Ze světa worldmusic letos dorazí do Prahy kapely Al-Yaman, Bengas, Gothart, Feher Fekete Kerek, Lenka Dusilová Trio, Son Caliente, Sunflower Caravan, The Chancers a další desítky skvělých formací. Jako novinka je připravena Jam.eu Open stage – scéna, otevřená kapelám, které se již nevešly do programu, ale mají chuť se o místo v něm porvat. Jejich porotou se stanou diváci, kteří je hlasováním zařadí do závěrečného programu.

Febiofest na Nova Cinema
Ztracený Iziáš (Losing Isaiah) – 25. 3. od 20:00
V Číně jedí psy (In China They Eat Dogs) – 26. 3. od 22:25
Hudba z jiného pokoje (Music from Another Room) – 1. 4. od 20:00
Příliš hlučná samota – 1. 4. od 22:30
Útěk do divočiny (Into the Wild) – 6. 4. od 20:00
Na dotek (Closer) – 11. 4. od 22:00
Libertin (Libertine) – 13. 4. od 22:00
21 gramů (21 Grams) – 18. 4. od 22:00