Hlavní navigace

TV Nova hlavním partnerem filmu Román pro muže

[Tisková zpráva] Televize Nova je hlavním partnerem dalšího filmového hitu podzimní sezóny, tragikomedie natočené podle bestselleru Michala Viewegha Román pro muže. Slavnostní premiéra se uskuteční ve středu 22. září 2010 v pražském Slovanském domě. V hlavní roli se představí populární Miroslav Donutil.

Sdílet

Praha 21. září 2010 – Slavnostní premiéra filmu podle dalšího bestselleru spisovatele Michala Viewegha Román pro muže se uskuteční ve středu 22. září 2010 v pražském Slovanském domě, do kin bude snímek uveden ve čtvrtek 23. září 2010. Hlavním partnerem projektu, který natočil mladý úspěšný režisér Tomáš Bařina, je televize Nova.

Román pro muže vypráví příběh tří sourozenců – Cyrila, Bruna a Anety. Pevné pouto, které se mezi nimi vytvořilo po tragické smrti rodičů, kdy starost o výchovu mladšího bratra a sestry převzal výrazně starší Cyril, prochází náročnou zkouškou. Sourozenci odjíždějí na tradiční výlet do hor, tentokrát je však doprovází tragický stín neodvratně se blížící Brunovy smrti. Výlet se má stát jakousi cestou jeho posledních splněných přání včetně tajných erotických fantazií. Nečekaně se však mění v tragikomickou konfrontaci základních hodnot a životních postojů.

Diváci se mohou těšit na pravý herecký koncert. V hlavních rolích se představí Miroslav Donutil (Cyril), Miroslav Vladyka (Bruno), Vanda Hybnerová (Aneta) a Táňa Pauhofová (Tali). Natáčelo se na řadě zajímavých míst, mimo jiné nás čekají i pohledy na úchvatná panoramata Vysokých a Nízkých Tater.

Formou produkce, koprodukce nebo předkupu televizních vysílacích práv umožnila TV Nova natočení celé řady kvalitních a přitom divácky atraktivních snímků. Mezi filmy, které Nova pomohla realizovat v poslední době, patří pokračování slavné komedie Sněženky a machři po 25 letech, druhý díl úspěšné komedie 2Bobule, drama Jana Hřebejka Kawasakiho růže, komedie Doktor od jezera Hrochů podle předlohy Miloslava Švandrlíka v režii Zdeňka Trošky nebo výjimečně úspěšný film Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení. V nejbližší době přinese TV Nova jako koproducent do kin filmy Juraje Herze Habermannův mlýn a Jana Hřebejka S pravdou ven. V současnosti se podílí i na vzniku nové pohádky Zdeňka Trošky Čertova nevěsta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).