Hlavní navigace

Nova je exkluzivním televizním partnerem výstavy Karlův most 2010

[Tisková zpráva] V nádherném prostředí pražské Kampy byla dnes slavnostně zahájena unikátní venkovní výstava velkoformátových fotografií a dalších děl Karlův most 2010. K expozici, mapující český historický unikát a perlu gotického stavitelství, se televize Nova s potěšením připojila jako exkluzivní televizní partner. Internetový magazín pro ženy doma.cz a zpravodajský portál tn.cz jsou mediálními partnery výstavy, která potrvá do 12. července 2010.

Sdílet

Praha 7. května 2010 – Exteriérová expozice 57 fotografií a 45 grafik, dokumentující historický význam této mimořádné umělecké památky, byla dnes zahájena slavnostní vernisáží v Praze. Výstava Karlův most 2010 vznikla za podpory řady českých i zahraničních odborníků. Informace o této jedinečné podívané pod širým nebem přinášejí ve svých relacích TV Nova, která je jejím exkluzivním televizním partnerem, a zpravodajský server tn.cz a internetový magazín pro ženy doma.cz, jež jsou mediálními partnery této expozice. Ta si klade za cíl atraktivním způsobem ukázat návštěvníkům tuto proslulou středověkou stavbu v dosud neznámých výjevech, poodhalit některé záhady a tajemství starého mostu a připomenout smysl jeho současné opravy a problémy starobylé konstrukce.

Kromě fotografií, znázorňujících aktuální rekonstrukci Karlova mostu, bude výstava doplněna o díla známých českých nebo evropských umělců, jež ojedinělá stavba inspirovala. Podařilo se získat unikátní fotografie z historie mostu, mimo jiné i slavné snímky Josefa Sudka nebo Jana Saudka. Výstava nahlédne na špičkové inženýrské dílo Karlův most z pěti pomyslných tematických okruhů. Karlův most ukáže obyvatelům a návštěvníkům pražské Kampy jako dopravní cestu, inženýrské dílo, věčné staveniště, umělecké dílo nebo jako kosmologické poselství.

Exteriérová expozice je v noci osvětlena a bude 24 hodin denně zdarma přístupná veřejnosti od 7. května až do 12. července 2010.