Hlavní navigace

Nová laserová tiskárna Samsung je ideální malé a střední podniky

[Tisková zpráva] Samsung Electronics, druhý největší světový výrobce laserových tiskáren, představuje černobílou laserovou tiskárnu ML-3470 určenou pro malé a střední podniky. ML-3470 se může pochlubit vysokou spolehlivostí, ekonomickým provozem a snadnou obsluhou.

Sdílet

Senior Vice President Jangjae Lee z oddělení Marketing Teams společnosti Samsung říká: “Nová tiskárna ML-3470 díky větší paměti, vyšším objemům tisku a kapacitě toneru znamená úsporu nákladů na tisk a vyšší výkon. Samsung zvyšuje trvanlivost a hodnotu svých produktů a tím usnadňuje obsluhu svých zařízení pro všechny v kanceláři.”

ML-3470 vychází z předchozího modelu ML-3050, který získal od Buyer Laboratory titul ‘2006 Pick of the Year’ a nabízí uživateli ještě vyšší kvalitu, výkonnost a snadnější obsluhu. Výkon 50.000 stránek je rekordní měsíční zatížení, které nezvládne žádná jiná odpovídající tiskárna na trhu. V praxi to znamená 33 stránek za minutu. Tiskárna ML-3470 je určena pro vyšší segment malých a středních podniků, a proto je vybavena procesorem s frekvencí 400 MHz, který zvládá tisk rozsáhlých materiálů rychle a výkonně.

ML-3470 se může pochlubit důrazem na ekonomický provoz. S tonerem nejvyšší kapacity je možné vytisknout 4000 stránek a až 10.000 stránek pak při úsporném tisku. Protože ML-3470 nabízí nejnižší náklady na vytištěnou stránku (CPP) ze všech srovnatelných konkurenčních tiskáren, ušetří firmám značné částky. Pro snadné nastavení úsporného tisku je určeno zvláštní tlačítko – při použití tohoto režimu je možné snížit spotřebu toneru až na 40 %.

Aby byla práce s tiskárnou pohodlnější, standardizoval Samsung duplex. Došlo také k výraznému snížení hlučnosti tiskárny na 52 dB. Snížení hluku je způsobeno menším třením součástek v tiskárně. ML-3470 podporuje Windows Vista, zároveň ale také různé distribuce Linuxu a starší verze Windows, aniž by byl nutný upgrade firmware.

Tiskárnu lze připojit do sítě, či k více sítím, anebo přes bezdrátovou kartu. Pro vyšší objemy tisku je možné zvětšit množství papíru o 250 listů pomocí dalšího podavače (SCF).

Předpokládaná doporučená koncová cena je 8 590,– bez DPH. Na trhu bude tiskárna dostupná koncem srpna 2007.