Hlavní navigace

Nova má práva na Vratné lahve

[Tisková zpráva] Praha 23. února 2006 – Nova získala televizní práva na uvedení dlouho očekávaného filmu režiséra Jana Svěráka a scenáristy Zdeňka Svěráka Vratné lahve. Snímek se začne natáčet v letošním roce, v kinech bude uveden na jaře příštího roku.

Sdílet

„Po přečtení scénáře, který je velmi kvalitní, věříme, že Vratné lahve se zcela nepochybně stanou filmovým hitem roku 2007,“ prohlásil při této příležitosti ředitel sekce akvizice Petr Chajda.

Pro televizi Nova je to první spolupráce s tandemem vynikajících umělců a držitelů Oscara za snímek Kolja režisérem Janem Svěrákem a jeho otcem, scenáristou Zdeňkem Svěrákem. V oblasti televizních práv oba doposud spolupracovali s Českou televizí.

TV Nova a podpora českého filmu

V rámci podpory českého filmu se televize Nova již podílela na vzniku mnoha snímků. Za všechny jmenujme např. Příběhy obyčejného šílenství, Duše jako kaviár, Jak básníci neztrácejí naději, Kameňák 1, 2, 3, Non Plus Ultras, Pánská jízda, Z pekla štěstí 1 a 2, či Andělská tvář. Zcela ve své produkci pak natočila Román pro ženy, který se stal nejnavštěvovanějším snímkem roku 2005. V současné době kina uvádějí další film z koprodukce televize Nova Jak se krotí krokodýli a 9. března budou mít premiéru dlouho očekávaní Rafťáci. Z připravovaných projektů je pak Nova koproducentem filmu Obsluhoval jsem anglického krále, Ro©k podvraťáků nebo Účastníci zájezdu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).