Hlavní navigace

TV Nova mediálním partnerem nové pohádky Zdeňka Trošky

[Tisková zpráva] Jeden z porotců nejlepší česko-slovenské soutěžní show Talentmania, slavný český režisér Zdeněk Troška, žije v těchto dnech kromě Talentmanie i svou novou pohádkou Čertova nevěsta. Její první klapka padne již tuto neděli v jižních Čechách. Televize Nova je stejně jako u předchozích jeho filmů hlavním mediálním partnerem.

Sdílet

Praha 23. července 2010 – Další překvapení pro milovníky romantiky a pohádek chystá porotce nejlepší česko-slovenské zábavné soutěžní show Talentmania, slavný český režisér Zdeněk Troška. Již tento víkend začíná ve svých milovaných rodných jižních Čechách natáčet další celovečerní film Čertova nevěsta. První klapka padne v neděli 25. července 2010 časně ráno, prvními herci na place budou představitelé krále a královny David Suchařípa a Sabina Laurinová. V hlavních rolích uvidíme studenta druhého ročníku herectví pražské DAMU Václava Šandu a jeho kolegyni z prvního ročníku Evu Josefíkovou. Dále se můžeme těšit mimo jiné na skvělé herecké výkony Františka Němce či Báry Munzarové.

Režisér Zdeněk Troška je zároveň i spoluautorem scénáře na motivy klasické pohádky Boženy Němcové Spravedlivý Bohumil. V úvodu pohádkového příběhu prosí královna svatou Kryšpínu o miminko. Když jí dojde trpělivost, obrátí se na čerta a zakrátko se jí narodí holčička. Vyrůstá po boku Štěpána, syna královniny komorné, a časem se do sebe zamilují. Královna ale podepsala smlouvu s čertem a princezna se má stát Luciperovou nevěstou. Štěpánka ho odmítne a Luciper ji zakleje do přízraku, zjevujícího se každou noc na terasách zámku. Štěpán se rozhodne vysvobodit ji a pustí se do boje s peklem…

Během poutavého příběhu, plného nástrah, lásky i romantiky, zavede kamera diváky na řadu kulturních a historických památek. Mimo jiné se podíváme na zříceninu hradu Choustník, na jeden z nejkrásnějších severočeských zámků Ploskovice, který se může pochlubit mimo jiné unikátní malířskou výzdobou od Josefa Navrátila. Natáčení bude probíhat i v jednom z nejvýznamnějších barokních šlechtických sídel u nás – v jihomoravských Buchlovicích, které se zase pyšní unikátní sbírkou fuchsií.

Pohádku vyrábí produkční společnost MediaPro Picture ve spolupráci se společností Golem Film, v kinech se Čertova nevěsta Zdeňka Trošky objeví v první polovině příštího roku. Televize Nova je jejím hlavním mediálním partnerem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).