Hlavní navigace

Nová ultrakompaktní myš Arc Touch Mouse od Microsoftu již v říjnu

[Tisková zpráva] Microsoft představil novou designovou myš Arc Touch Mouse s dotykovým ovládáním

Sdílet

Praha, 10. září 2010 – Společnost Microsoft představila novou designovou myš Arc Touch Mouse. Její největší předností je unikátní skládatelná konstrukce, která dává uživatelům možnost nosit myš v tenkém pouzdru netbooku nebo dokonce i v kapse kalhot. Jako první myš od Microsoftu nabízí také pokročilé možnosti skrolování v rozsáhlých dokumentech pomocí dotykové plochy nahrazující klasické „kolečko.“

Arc Touch Mouse má žebrované tělo pokryté na dotyk příjemným pogumovaným materiálem. Díky této konstrukci lze myš ohnout z „vodorovného“ tvaru, ve kterém je myš vypnutá, do klasického tvaru s klenbou pro ideální držení v dlani. Ohnutím se naopak myš zapne a lze ji tak ihned používat. Ve vypnutém vodorovném stavu je se svými 15 mm v jejím „nejtlustším“ bodě ideálním společníkem na cesty a skvěle se hodí do tenkých pouzder dnešních netbooků s malou úhlopříčkou.

Myš od společnosti Microsoft nabízí také rychlé rolování v dokumentech díky dotykové ploše, která nahrazuje standardní kolečko. Pohyb prstem uživatele pak přesně koresponduje se skrolováním v dokumentu nebo internetovém prohlížeči. Pro ultrarychlé rolování pak stačí rychle posunout prst po dotykové ploše a dotykem ji naopak zastavit. O tom, že myš stále skroluje dokumentem dává uživateli vědět pomocí vibrací a zvukového doprovodu, který simuluje klasické „krokové“ kolečko. Na této ploše jsou také k dispozici tři doplňující dotyková tlačítka, která plní funkci prostředního tlačítka „Page Up“ nebo „Page Down“. Ty však lze přizpůsobit potřebám uživatele v dodávaném softwaru1.

Další vlastnosti
Optické snímání myši je postaveno na prověřené technologii Microsoft BlueTrack. Ta umožňuje pracovat na jakémkoli povrchu2 díky použití modré diody, jejíž optické spektrum poskytuje až čtyřikrát vyšší rozlišení snímaného povrchu. Uživatelé tak mohou pohodlně a především plnohodnotně pracovat například na dřevěném stole v kavárně nebo po večerech na matraci ve své vlastní posteli.

Pro maximální mobilitu lze ke spodní části myši magneticky připnout miniaturní USB Nano přijímač, který komunikuje s PC v pásmu 2,4 GHz. O napájení se stará dvojice AAA baterií. Díky pokročilé správě energie v myši vydrží více než šest měsíců denního používání. V případě blížící se výměny baterií informuje myš uživatele stavovou LED diodou umístěné u hlavních tlačítek. Arc Touch Mouse je plně kompatibilní s Windows 7 a Office 2010.

Nová stylová myš Arc Touch Mouse bude v obchodech k dispozici 27. října za odhadovanou maloobchodní cenu 1 799 Kč. Microsoft dále ze stejnojmenné designové řady nabízí i klávesnici Arc Keyboard, typickou svým obloukovým zpracováním s mnohem pohodlnějším a ergonomičtějším psaním třeba i v klíně na pohovce.

Specifikace

  • Unikátní skládatelný design z příjemného pogumovaného materiálu
  • Dotyková plocha místo klasického kolečka
  • Technologie snímání BlueTrack spolehlivě fungující na většině povrchů2
  • Nano USB přijímač, který lze magneticky připnout ke spodní straně myši při přenášení
  • Bezdrátová komunikace s PC v pásmu 2,4 GHz
  • Dvoubarevná stavová LED informující uživatele o stavu baterie
  • Dostupnost na pultech obchodů od 27. října
  • Odhadovaná maloobchodní cena 1 799 Kč

Více informací naleznete na microsoft.com/cze/har­dware.

1 Arc Touch Mouse vyžaduje software Microsoft IntelliPoint pro správný provoz. Zdarma ke stažení na http://www.mi­crosoft.com/cze/har­dware/mousean­dkeyboard/Dow­nload.mspx

2 Snímací technologie BlueTrack nefunguje na skleněném nebo zrcadlovém povrchu.

O hardwaru společnosti Microsoft
Po více než 26 let zaměstnává hardwarové oddělení Microsoftu přední designéry, inženýry a specialisty na ergonomii, kteří se podílí na tvorbě těch nejlepších periferií. Jejich cílem je maximálně zpříjemnit ovládání PC a posílit spojení mezi zákazníky a jejich počítači. V roce 2008 představila divize Microsoft hardware revoluční technologii BlueTrack, díky které myši pracují na mnohem více druzích povrchů.

Informace o společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).