Hlavní navigace

Nova natáčí sitcom

[Tisková zpráva] Televize Nova začala natáčet sitcom. První klapka Comebacku, jak se bude jmenovat, padla v hostivařských ateliérech včera v ranních hodinách.

Sdílet

Praha 2. května 2008 – První klapkou odstartovalo ve čtvrtek 1. května natáčení původního sitcomu Comeback. Projekt počítá s šesti hlavními představiteli – Tomáš alias Tomi Paci, Ozzák, Iva, dvojčata Saša a Lexa, či Marcelka. Diváci se mohou těšit například na Tomáše Matonohu, Danu Batulkovou, Kristýnu Leichtovou a další. O termínu vysílání bude TV Nova včas informovat.

Rodinný sitcom těží z generačního střetu otce Tomáše (Tomáš Matonoha), bývalého popového zpěváka, jenž slavil úspěch v 80. letech a v hudební branži je znám pod pseudonymem Tomi Paci, a jeho sedmnáctileté dcery Ivy, již vychovává spolu se svým nevlastním bratrem Ozzákem. Častým hostem jejich netradičně vedené domácnosti jsou sourozenci Saša (Marie Doležalová) a Lexa (Matouš Ruml), hostem ne vždy vítaným pak Marcelka (Dana Batulková).

Po někdejší kariéře zůstala Tomášovi ješitnost; na chválu a obdiv prostě slyší, a obchod s deskami, v němž pracuje spolu s bratrem s naprosto odlišným hudebním vkusem i povahou… Jak už přezdívka napovídá, Ozzák je zapřísáhlý příznivec metalu a na Tomášovu zašlou slávu hledí se značným despektem.

Tomáš Matonoha během natáčení prozradil, že éra osmdesátých let se mu – z hudebního hlediska – nejeví až tak neutěšená. „Ono se sice říká, že to byla katastrofa, ale v osmdesátých letech vznikaly nebo hrály zajímavé kapely jako byli Precedens, Doktor Maxx, Michal Prokop, ETC, Marsyas, Synkopy, Progres 2, z heavy metalových kapel Vitacit, Citron. Nebyl to zkrátka jen Olympic, Orchestr Ladislava Štaidla nebo Michal David… Zpětně zjišťuju, že v osmdesátých letech to nebylo tak strašné, jak to může působit.“ Matonoha se nicméně netají tím, že on – narozdíl od postavy Tomiho – upřednostňuje rock a jazz…