Hlavní navigace

Nová nejvyšší certifikace Cisco spojuje technické a obchodní dovednosti

[Tisková zpráva] Certifikace Cisco Certified Architect pomůže firmám lépe využívat výhod technologií

Sdílet

San Jose, USA, 16. července, 2009 – Podle společnosti Cisco utratí firmy stovky milionů dolarů za technologie, které plně nevyužijí. Nová nejvyšší certifikace Cisco Certified Architect (CCA) proto školí odborníky nejen v problematice daných technologií, ale zároveň ve formulování jejich výhod v obchodním jazyce. Základem pro získání certifikace je návrh architektury řešení vytvořený na základě obchodních požadavků a následná obhajoba projektu před komisí. Podmínkou pro získání certifikátu je nejméně desetiletá praxe v oboru.

„Certifikace Cisco Certified Architect byla vyvinuta tak, aby odpovídala požadavkům velkých nadnárodních korporací, jejichž poptávka po odbornících s vysokými odbornými dovednostmi a se schopností odrazit tyto dovednosti do obchodních strategií rychle roste. Držitelé certifikace budou špičkoví síťoví architekti, kteří mají hluboké znalosti nejen síťového designu, ale zároveň jsou schopni výhody technologií vysvětlit svým kolegům,“ řekl Jeanne Beliveau Dunn, generální ředitel divize Learning@Cisco ve společnosti Cisco.

Společnosti velice často nejprve nakoupí nové technologie a pak teprve přemýšlí, jak je vlastně využijí. Odborníci, kteří dokáží v přesných obchodních termínech vysvětlit, jaký přínos pro obchod technologie mají, a jak je plně využít, jsou v takových situacích obzvláště žádaní.

Odborní analytici novou certifikaci vítají. „Je skvělé vidět, jak Cisco zvyšuje již tak vysokou laťku v certifikacích pro IT odborníky. Společnosti začnou konečně na síťové architekty nahlížet jako na samostatné pracovní pozice a ne jen jako na jejich součást," prohlásil Zeus Kerravala, senior viceprezident ve společnosti Yankee Group.

Získat certifikaci Cisco Certified Architect (CCA) však nebude jednoduché. Kandidát musí mít nejméně deset let praxe v oboru, certifikace Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE) či Cisco Certified Design Expert (CCDE) je nutnou podmínkou. Po podání žádosti do programu a následném přijetí je úkolem kandidáta navrhnout architektonické řešení s ohledem na soubor daných obchodních požadavků. Poté musí před komisí svůj návrh obhájit a být schopen navrhovat okamžité změny a úpravy v souvislosti s dodatečnými požadavky komise.

Cisco věří, že certifikace Cisco Certified Architect (CCA) zůstane elitním certifikátem a celkové množství kandidátů nepřekročí po dobu prvních dvou let stovku. První žádosti o zařazení do programu začne Cisco přijímat na podzim a první kandidáti budou své projekty obhajovat v lednu příštího roku. Cena certifikace je 15 tisíc dolarů.